Domů Články Babiš oznámil změny ve vládě, vymění ministry dopravy a průmyslu

Babiš oznámil změny ve vládě, vymění ministry dopravy a průmyslu

Premiér Andrej Babiš po schůzce s prezidentem oznámil jména kandidátů na nové ministry. Ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou má nahradit místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministra dopravy Dana Ťoka by měl vystřídat náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík. Obě ministerstva patří podle koaličních dohod straně ANO.

„Nominace nových ministrů proběhne 30. dubna ve 14 hodin. Pan prezident bude mít čas si s kandidáty na ministry ještě promluvit před cestou do Číny,“ uvedl podle ČT24 Babiš po setkání s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě.

Havlíček nominaci potvrdil

„Potvrzuji, že jsme o tom v posledních hodinách s premiérem diskutovali. Čekal jsem na jeho jednání s prezidentem. V tuto chvíli to beru ve formě návrhu. Za sebe to považuji za velkou čest, a pokud bude zájem o moje služby, tak jsem připraven resort průmyslu vést, nicméně předpokládám, že budou ještě další diskuse,“ řekl Havlíček.

Havlíček za své priority označil například podporu podnikání nebo dokončení restrukturalizace státních agentur.

Odcházející ministryně Nováková vzbudila pozornost médií v souvislosti s cenami mobilních operátorů. V rozhovoru pro ČT řekla, že mobilní data jsou v Česku tak drahá proto, že si je Češi nechtějí kupovat a raději vyhledávají bezplatné wi-fi sítě. Kdyby si je prý kupovali, operátor by víc vydělal a data by zlevnil. Nováková po odvysílání reportáže tvrdila, že výrok byl vytržen z kontextu.

Dopravu má vést Kremlík, současný náměstek na ÚZSMV

Ministr Ťok oznámil rezignaci tento týden. uvedll, že se do budoucna nechce věnovat politice, ale ještě si rozmýšlí, zda složí poslanecký mandát. Ťok prohlásil, že ho neunavila práce, ale útoky, které proti němu prý byly vedeny.

"Babiš hodnotí Ťokovo působení jako úspěšné, naopak opozice ho kritizuje. Po jeho odvolání volali i komunisté, kteří vládu ANO a ČSSD podporují. Prezident už řekl, že je připraven Ťokovu demisi přijmout a v příštích dnech se chce setkat s jeho nástupcem. Tím má být náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Vladimír Kremlík.", uvedl server ČT24.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rada EU definitivně schválila směrnici o autorském právu, schválili ji ministři zemědělství
16.4.2019
Ministři zemědělství členských států Evropské unie dnes...
Registr vozidel začíná upozorňovat na končící technickou přes datové schránky
8.4.2019
Majitelé vozidel vlastníci datovou schránku budou ode...
Premiér Babiš: Digitalizace státu je prioritou, včetně zákona o právu na digitální služby
1.4.2019
Jednou z priorit současné vlády je digitalizace a Zákon...
Zákon o právu na digitální službu: do pěti let má na komunikaci s úřady stačit počítač
29.3.2019
S podpisy 137 poslanců napříč kluby i podporou vlády...
Rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou, úřady nejsou na jejich zrušení připravené
27.3.2019
Vláda schválila návrh novely zákona o základních...

Diskuse

comments powered by Disqus