Domů Články Babiš oznámil změny ve vládě, vymění ministry dopravy a průmyslu

Babiš oznámil změny ve vládě, vymění ministry dopravy a průmyslu

Premiér Andrej Babiš po schůzce s prezidentem oznámil jména kandidátů na nové ministry. Ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou má nahradit místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministra dopravy Dana Ťoka by měl vystřídat náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík. Obě ministerstva patří podle koaličních dohod straně ANO.

„Nominace nových ministrů proběhne 30. dubna ve 14 hodin. Pan prezident bude mít čas si s kandidáty na ministry ještě promluvit před cestou do Číny,“ uvedl podle ČT24 Babiš po setkání s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě.

Havlíček nominaci potvrdil

„Potvrzuji, že jsme o tom v posledních hodinách s premiérem diskutovali. Čekal jsem na jeho jednání s prezidentem. V tuto chvíli to beru ve formě návrhu. Za sebe to považuji za velkou čest, a pokud bude zájem o moje služby, tak jsem připraven resort průmyslu vést, nicméně předpokládám, že budou ještě další diskuse,“ řekl Havlíček.

Havlíček za své priority označil například podporu podnikání nebo dokončení restrukturalizace státních agentur.

Odcházející ministryně Nováková vzbudila pozornost médií v souvislosti s cenami mobilních operátorů. V rozhovoru pro ČT řekla, že mobilní data jsou v Česku tak drahá proto, že si je Češi nechtějí kupovat a raději vyhledávají bezplatné wi-fi sítě. Kdyby si je prý kupovali, operátor by víc vydělal a data by zlevnil. Nováková po odvysílání reportáže tvrdila, že výrok byl vytržen z kontextu.

Dopravu má vést Kremlík, současný náměstek na ÚZSMV

Ministr Ťok oznámil rezignaci tento týden. uvedll, že se do budoucna nechce věnovat politice, ale ještě si rozmýšlí, zda složí poslanecký mandát. Ťok prohlásil, že ho neunavila práce, ale útoky, které proti němu prý byly vedeny.

"Babiš hodnotí Ťokovo působení jako úspěšné, naopak opozice ho kritizuje. Po jeho odvolání volali i komunisté, kteří vládu ANO a ČSSD podporují. Prezident už řekl, že je připraven Ťokovu demisi přijmout a v příštích dnech se chce setkat s jeho nástupcem. Tím má být náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Vladimír Kremlík.", uvedl server ČT24.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Příprava mýtného systému pokračuje i přes zákaz antimonopolního úřadu
16.10.2019
Ministr dopravy Vladimír Kremlík seznámil vládu s...
ICT Unie spustila skupinu pro přípravu nasazení zákona o právu na digitální službu
14.10.2019
Lobbistická organizace ICT Unie vytvořila novou...
Ministerstvo dopravy kvůli mýtnému podalo rozklad na ÚOHS
10.10.2019
Ministerstvo dopravy podalo rozklad proti rozhodnutí,...
MPO zahájilo veřejnou konzultaci k vysokorychlostnímu internetu
9.10.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zahájilo veřejnou...
Sčítání lidu v roce 2021 bude mnohem jednodušší, díky sdílení dat
2.10.2019
Vláda schválila návrh zákona o sčítání lidu, domů a...

Diskuse

comments powered by Disqus