Domů Články Babiš plánuje osekat vlastní vlajkovou loď EET - podnikatelům zavedla pravidla, teď je chce rušit

Babiš plánuje osekat vlastní vlajkovou loď EET - podnikatelům zavedla pravidla, teď je chce rušit

Neuběhl ještě ani rok od ostrého spuštění elektronické evidence tržeb (EET) a její autor, sám předseda hnutí ANO Andrej Babiš, už před blížícími se volbami plánuje, jak EET změnit. Součástí předvolebního programu jsou i výjimky pro živnostníky s obratem do půl milionu, kteří platí paušální daň. Profesní organizace přitom v různých podobách toto navrhovaly ještě před tím, než ministerstvo financí v prosinci loňského roku evidenci spustilo. Tehdy Babiš výjimky razantně odmítal, mění před volbami názor?

„My tvrdíme od začátku, že smysl EET má, ale pro ty, co dělají stovky až tisíce transakcí denně. Pro ně je to systém, který může třeba i zjednodušit celý režim. Na druhou stranu pro mikrofirmy, které dělají desítky nebo jednotky transakcí denně, nebo pro ty nejmenší živnostníky je to systém zbytečný,“ uvedl pro server Echo24 předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček.
ANO navrhuje významné změny pro podnikatele, pravidla přitom zavedla

Strana ANO, která prosazovala v současné vládní koalici řadu významných změn pro podnikatele, jako je třeba kontrolní hlášení nebo už zmíněná evidence tržeb, nyní hlásá, že chce hlavně stabilní daňové prostředí. Právě v EET, jejímž „otcem“ je právě Babiš, už teď ale slibuje hnutí ANO změny. Babiš pravděpodobně při cestách mezi lidi pochopil, že evidence má řadu odpůrců, a to by mu mohlo v nadcházejících volbách uškodit.

Ze zákona, který měl „nastavit rovné podnikatelské prostředí“, chce nyní hnutí ANO některé podnikatele vyjmout. Hnutí se vrací ke staršímu Babišovu návrhu, podle nějž by evidovat nemuseli menší živnostníci s paušálně určenou daní. Nyní slibuje, že evidovat nebudou muset fyzické osoby s paušální daní a příjmy do půl milionu ročně.

"Úspěšně fungující projekt EET jsme podrobili důkladnému vyhodnocení a navrhneme některé úpravy, které neohrozí fungování tohoto nástroje. Z povinnosti evidovat tržby vyjmeme:

  • fyzické osoby s paušální daní a obratem do 500 tisíc korun ročně,
  • veřejně prospěšné poplatníky s obratem do 1 milionu korun ročně, kteří v rámci pořádaných a dopředu nahlášených akcí evidují své tržby mimo prostory stálé provozovny vybavené EET,
  • bufety a obdobná zařízení ve školách a v provozovnách dětských táborů nebo dětských zájmových kroužků,
  • online platby,
  • prodeje vánočních kaprů při řádném nahlášení předem." , uvádí se ve volebním programu ANO.

Zdroj: echo24.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Další fáze EET se odkládat nebudou, návrh opozice neprošel
14.9.2017
Devítiměsíční odklad na spuštění dalších fází...
Stát na Účtenkovce vydělá, věří ministr Pilný
13.9.2017
První slosování bude 15. listopadu. Zákazníci v ní mají...
Úřady provedly přes 55 tisíc kontrol EET, osm provozoven bylo zavřeno
4.9.2017
Finanční správa od zavedení elektronické evidence tržeb...
Účtenková loterie má své duhové logo za 80 tisíc
1.9.2017
EET účtenková loterie, která startuje 1. října, má své...
Nový zákon o daních z příjmů - na podzim e-revoluce v placení daní rozhodně nebude
29.8.2017
Pokud nový zákon o daních z příjmu schválí nová...

Diskuse

comments powered by Disqus