Domů Články Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj se dne 22. října 2018 sešlo přes 130 odborníků na čerpání dotací z fondů EU. V rámci 5. Kulatého stolu k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020 diskutovali o možnostech zjednodušování administrativní zátěže, které čelí žadatelé a příjemci dotací z evropských fondů. Jaké jsou závěry?

„Kulatým stolem k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020, v pořadí již pátým, pokračovala úspěšná série diskuzí s odbornou veřejností z řad zástupců pracovních skupin a nejrůznějších institucí. Jsem ráda, že byl o akci velký zájem a oceňuji věcnou a odbornou diskuzi, která v reakci na jednotlivá vystoupení proběhla. Problematika zjednodušování administrativní zátěže bude i nadále v popředí našeho zájmu a tématu se budeme rozhodně věnovat i v příštích měsících,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská. Nebeská uvedla, že návrhy Evropské Komise povedou ke zjednodušení administrativní zátěže, zároveň se ale přirpavují nařízení, o kterých bude Česká republika ještě vést diskuzi.

Jan Gregor, zástupce za Českou republiku u Evropského účetního dvora (EÚD), hovořil o čtyřech zásadách, které EÚD identifikoval jako nutné předpoklady k tomu, aby se zjednodušení administrativy dalo považovat za efektivní.

Diskuze 5. Kulatého stolu pokračovala vystoupením Jiřího Remra z Institutu evaluací a sociálních analýz, který auditoriu představil výsledky veřejné konzultace k problematice administrativní zátěže. Na něj navázal Tomáš Vyhnánek, náměstek pro řízení sekce Finančního řízení a auditu Ministerstva financí, který prezentoval postoj Auditního orgánu k návrhům Evropské Komise.

Celá diskuze 5. Kulatého stolu byla přenášena živě a její záznam je k dispozici ke zhlédnutí na této stránce.

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MMR poradí, jak správně postupovat v procesu veřejných zakázek
21.3.2019
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) prostřednictvím...
Další kritika MPO, na rozhodnutí o přidělení dotací žadatelé čekali skoro rok
5.3.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že na...
Vláda schválila návrh struktury operačních programů pro období po roce 2020
7.2.2019
Vláda v tomto týdnu rozhodla o struktuře operačních...
Ministryně MPO představila priority pro rok 2019, patří sem i podpora výstavby rychlého internetu
5.2.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) včera uspořádalo...
Rada ESIF složená z ministrů rozhoduje, jaké budou operační programy v období 2021-2027
25.1.2019
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada...

Diskuse

comments powered by Disqus