Domů Články Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj se dne 22. října 2018 sešlo přes 130 odborníků na čerpání dotací z fondů EU. V rámci 5. Kulatého stolu k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020 diskutovali o možnostech zjednodušování administrativní zátěže, které čelí žadatelé a příjemci dotací z evropských fondů. Jaké jsou závěry?

„Kulatým stolem k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020, v pořadí již pátým, pokračovala úspěšná série diskuzí s odbornou veřejností z řad zástupců pracovních skupin a nejrůznějších institucí. Jsem ráda, že byl o akci velký zájem a oceňuji věcnou a odbornou diskuzi, která v reakci na jednotlivá vystoupení proběhla. Problematika zjednodušování administrativní zátěže bude i nadále v popředí našeho zájmu a tématu se budeme rozhodně věnovat i v příštích měsících,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská. Nebeská uvedla, že návrhy Evropské Komise povedou ke zjednodušení administrativní zátěže, zároveň se ale přirpavují nařízení, o kterých bude Česká republika ještě vést diskuzi.

Jan Gregor, zástupce za Českou republiku u Evropského účetního dvora (EÚD), hovořil o čtyřech zásadách, které EÚD identifikoval jako nutné předpoklady k tomu, aby se zjednodušení administrativy dalo považovat za efektivní.

Diskuze 5. Kulatého stolu pokračovala vystoupením Jiřího Remra z Institutu evaluací a sociálních analýz, který auditoriu představil výsledky veřejné konzultace k problematice administrativní zátěže. Na něj navázal Tomáš Vyhnánek, náměstek pro řízení sekce Finančního řízení a auditu Ministerstva financí, který prezentoval postoj Auditního orgánu k návrhům Evropské Komise.

Celá diskuze 5. Kulatého stolu byla přenášena živě a její záznam je k dispozici ke zhlédnutí na této stránce.

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO chystá strategii a nový program na podporu umělé inteligence
17.1.2019
Umělá inteligence je jednou z prioritních oblastí,...
Čerpání dotací v roce 2018: 10 tisíc projektů podpořených z fondů EU
16.1.2019
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy...
Dodavatelé veřejných zakázek v ČR mají nově bezplatný přístup k technickým normám o elektronické fakturaci
3.1.2019
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s...
V rámci projektu WiFi4EU podalo v první vlně žádost 360 obcí
31.12.2018
Projektem WiFi4EU Evropská komise podporuje zavádění...
MPO zahájilo konzultace pro pokrytí ČR internetem před druhým kolem dotací
22.11.2018
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo novou...

Diskuse

comments powered by Disqus