Domů Články Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

Bude administrace fondů EU v příštím programovém období jednodušší?

V prostorách Ministerstva pro místní rozvoj se dne 22. října 2018 sešlo přes 130 odborníků na čerpání dotací z fondů EU. V rámci 5. Kulatého stolu k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020 diskutovali o možnostech zjednodušování administrativní zátěže, které čelí žadatelé a příjemci dotací z evropských fondů. Jaké jsou závěry?

„Kulatým stolem k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020, v pořadí již pátým, pokračovala úspěšná série diskuzí s odbornou veřejností z řad zástupců pracovních skupin a nejrůznějších institucí. Jsem ráda, že byl o akci velký zájem a oceňuji věcnou a odbornou diskuzi, která v reakci na jednotlivá vystoupení proběhla. Problematika zjednodušování administrativní zátěže bude i nadále v popředí našeho zájmu a tématu se budeme rozhodně věnovat i v příštích měsících,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská. Nebeská uvedla, že návrhy Evropské Komise povedou ke zjednodušení administrativní zátěže, zároveň se ale přirpavují nařízení, o kterých bude Česká republika ještě vést diskuzi.

Jan Gregor, zástupce za Českou republiku u Evropského účetního dvora (EÚD), hovořil o čtyřech zásadách, které EÚD identifikoval jako nutné předpoklady k tomu, aby se zjednodušení administrativy dalo považovat za efektivní.

Diskuze 5. Kulatého stolu pokračovala vystoupením Jiřího Remra z Institutu evaluací a sociálních analýz, který auditoriu představil výsledky veřejné konzultace k problematice administrativní zátěže. Na něj navázal Tomáš Vyhnánek, náměstek pro řízení sekce Finančního řízení a auditu Ministerstva financí, který prezentoval postoj Auditního orgánu k návrhům Evropské Komise.

Celá diskuze 5. Kulatého stolu byla přenášena živě a její záznam je k dispozici ke zhlédnutí na této stránce.

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Elektronickému stavebnímu deníku dala vláda naději
11.6.2019
Vláda dala včera neutrální stanovisko návrhu na změnu...
Jak je na tom letos Česko v čerpání z EU fondů?
16.5.2019
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada...
MPO: Firmy mohou začít žádat o dotace na vysokorychlostní internet, k dispozici bude 1 miliarda
9.5.2019
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující...
Za první kvartál bylo na nové projekty z fondů EU přiděleno 25 miliard Kč
17.4.2019
Včera v úterý 16. dubna se sešla v Uměleckoprůmyslovém...
Využívání záruk a výhodných úvěrů z EU má být v období 2021-2027 jednodušší
9.4.2019
Evropská komise (EK)se v Praze setkala se zástupci...

Diskuse

comments powered by Disqus