Domů Články Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro řízení sekce technologií 4.0 Petr Očko na jednání Rady pro telekomunikace v Bruselu vyzdvihl význam programu Digitální Evropa a apeloval na dojednání kvalitního textu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích. Rada dále schválila částečný obecný přístup k návrhu nařízení, kterým se zavádí program Digitální Evropa na období 2021 – 2027. Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě.

Náměstek Očko u návrhu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích (tzv. ePrivacy) vyjádřil nutnost přijetí kvalitního a koherentního textu s ohledem na očekávání a požadavků uživatelů na jedné straně a povinnosti poskytovatelů služeb na straně druhé. Zároveň také zdůraznil aktivní postoj České republiky vzhledem k tomu, že české společnosti drží velké tržní podíly mezi poskytovateli anti-malware aplikací a české start-upy jsou průkopníky v nasazení umělé inteligence v oblasti síťové bezpečnosti.

Program Digitální Evropa na období 2021 – 2027

Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě. Tyto kroky s sebou přinášejí pozitiva pro české občany a podniky v oblasti ochrany spotřebitele, rozvoje inovativního prostředí, zvyšování konkurenceschopnosti a snižování administrativní zátěže.

„Praha má za cíl stát se jedním z center pro umělou inteligenci světového významu. Díky start-upům a inovativním podnikům, a rovněž mnoha akademickým pracovištím, které dosahují vynikajících výsledků a vychovají každoročně stovku světově uznávaných vědců v oblasti umělé inteligence, je Česká republika na dobré cestě, “ uvedl náměstek Očko. „I díky nové strategii Digitální Česko máme dnes vizi být lídrem také v dalších tématech, jako jsou kybernetická bezpečnost, vysoce výkonné počítače či blockchain. To vše jsou témata, která jsou zároveň prioritou programu Digitální Evropa,“ dodal Očko.

Zdroj: MPO

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020
12.6.2019
Česká republika se připojila k závěrům o budoucnosti...
Vláda schválila program za 6 mld. Kč s názvem The Country for the Future, který pomůže firmám s inovacemi
21.5.2019
Vláda na včerejším jednání schválila návrh nového...
MPO: Firmy mohou začít žádat o dotace na vysokorychlostní internet, k dispozici bude 1 miliarda
9.5.2019
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující...
Nový ministr Havlíček vymění dva své náměstky, skončil "internetový" náměstek Pilný
3.5.2019
Nový ministr Havlíček se rozhodl rozhodl realizovat...
Premiér uvedl do úřadů tři nové ministra, dostali řadu úkolů
1.5.2019
Předseda vlády Andrej Babiš uvedl v úterý 30. dubna...

Diskuse

comments powered by Disqus