Domů Články Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro řízení sekce technologií 4.0 Petr Očko na jednání Rady pro telekomunikace v Bruselu vyzdvihl význam programu Digitální Evropa a apeloval na dojednání kvalitního textu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích. Rada dále schválila částečný obecný přístup k návrhu nařízení, kterým se zavádí program Digitální Evropa na období 2021 – 2027. Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě.

Náměstek Očko u návrhu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích (tzv. ePrivacy) vyjádřil nutnost přijetí kvalitního a koherentního textu s ohledem na očekávání a požadavků uživatelů na jedné straně a povinnosti poskytovatelů služeb na straně druhé. Zároveň také zdůraznil aktivní postoj České republiky vzhledem k tomu, že české společnosti drží velké tržní podíly mezi poskytovateli anti-malware aplikací a české start-upy jsou průkopníky v nasazení umělé inteligence v oblasti síťové bezpečnosti.

Program Digitální Evropa na období 2021 – 2027

Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě. Tyto kroky s sebou přinášejí pozitiva pro české občany a podniky v oblasti ochrany spotřebitele, rozvoje inovativního prostředí, zvyšování konkurenceschopnosti a snižování administrativní zátěže.

„Praha má za cíl stát se jedním z center pro umělou inteligenci světového významu. Díky start-upům a inovativním podnikům, a rovněž mnoha akademickým pracovištím, které dosahují vynikajících výsledků a vychovají každoročně stovku světově uznávaných vědců v oblasti umělé inteligence, je Česká republika na dobré cestě, “ uvedl náměstek Očko. „I díky nové strategii Digitální Česko máme dnes vizi být lídrem také v dalších tématech, jako jsou kybernetická bezpečnost, vysoce výkonné počítače či blockchain. To vše jsou témata, která jsou zároveň prioritou programu Digitální Evropa,“ dodal Očko.

Zdroj: MPO

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Přes Portál občana půjde vyřídit i živnostenské oprávnění
20.3.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo do...
Výmluvy operátorů na údajný zákaz ČTÚ na neomezená data a připojení jsou lživá
14.3.2019
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zaznamenal zvyšující...
Další kritika MPO, na rozhodnutí o přidělení dotací žadatelé čekali skoro rok
5.3.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že na...
Nápad Novákové na zlevnění dat nefunguje, dráhy nejspíš omezí objem dat cestujícím, služba se moc využívá
26.2.2019
Doba neomezeného stahování dat přes wifi ve vlacích...
Ministryně otočila, MPO prý činí vše pro snížení cen datových služeb
21.2.2019
Ministryně Nováková přišla s tiskovým prohlášením,...

Diskuse

comments powered by Disqus