Domů Články Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Česká republika podpořila program Digitální Evropa

Náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro řízení sekce technologií 4.0 Petr Očko na jednání Rady pro telekomunikace v Bruselu vyzdvihl význam programu Digitální Evropa a apeloval na dojednání kvalitního textu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích. Rada dále schválila částečný obecný přístup k návrhu nařízení, kterým se zavádí program Digitální Evropa na období 2021 – 2027. Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě.

Náměstek Očko u návrhu nařízení o soukromí v elektronických komunikacích (tzv. ePrivacy) vyjádřil nutnost přijetí kvalitního a koherentního textu s ohledem na očekávání a požadavků uživatelů na jedné straně a povinnosti poskytovatelů služeb na straně druhé. Zároveň také zdůraznil aktivní postoj České republiky vzhledem k tomu, že české společnosti drží velké tržní podíly mezi poskytovateli anti-malware aplikací a české start-upy jsou průkopníky v nasazení umělé inteligence v oblasti síťové bezpečnosti.

Program Digitální Evropa na období 2021 – 2027

Česká republika vítá vytvoření samostatného rámcového programu, který přispěje k prohlubování a dokončování digitálního vnitřního trhu v Evropě. Tyto kroky s sebou přinášejí pozitiva pro české občany a podniky v oblasti ochrany spotřebitele, rozvoje inovativního prostředí, zvyšování konkurenceschopnosti a snižování administrativní zátěže.

„Praha má za cíl stát se jedním z center pro umělou inteligenci světového významu. Díky start-upům a inovativním podnikům, a rovněž mnoha akademickým pracovištím, které dosahují vynikajících výsledků a vychovají každoročně stovku světově uznávaných vědců v oblasti umělé inteligence, je Česká republika na dobré cestě, “ uvedl náměstek Očko. „I díky nové strategii Digitální Česko máme dnes vizi být lídrem také v dalších tématech, jako jsou kybernetická bezpečnost, vysoce výkonné počítače či blockchain. To vše jsou témata, která jsou zároveň prioritou programu Digitální Evropa,“ dodal Očko.

Zdroj: MPO

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO chystá strategii a nový program na podporu umělé inteligence
17.1.2019
Umělá inteligence je jednou z prioritních oblastí,...
MPO zahájilo konzultace pro pokrytí ČR internetem před druhým kolem dotací
22.11.2018
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo novou...
Prioritou náměstka Pilného je digitalizacea Digitální Česko, ne snižování cen dat
20.11.2018
Ivan Pilná zastával post šéfa české pobočky Microsoftu,...
Ministryně průmyslu u Babiše v nemilosti - bude nástupcem nový náměstek Pilný?
8.11.2018
Ministryně průmyslu a obchodu (MPO) Marta Nováková...
Náměstek MPO pro internetizaci Malý byl odvolán, nástupce je Pilný
30.10.2018
Ministryně průmyslu a obchodu (MPO) Marta Nováková dnes...

Diskuse

comments powered by Disqus