Domů Články Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům o budoucnosti digitální Evropy, které jsou základem pro vyhodnocení dosavadního pokroku a stanovení dalšího postupu při vytváření a prohlubování jednotného digitálního trhu v Evropě. Náměstek ministra průmyslu a obchodu (MPO) Petr Očko v rámci diskuse k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020 zdůraznil, že pro úspěch Evropy v digitalizovaném světě je nezbytné investovat do nových transformativních technologií, zejména umělé inteligence. Česko uvítalo vznik programu Digital Europe a představilo český program Country for the Future.

Náměstek Očko podpořil vznik programu Digital Europe, a zároveň představil nový český program Country for the Future, který reflektuje priority

Digital Europe a podpoří úspěch českých firem a výzkumných organizací v projektech digitální transformace. „Vnímáme závěry Rady jako námět pro vyhodnocení dopadů právní úpravy, která byla přijata od uvedení strategie jednotného digitálního trhu v roce 2015. Jako klíčové vnímáme téma životaschopného ekosystému rozvoje umělé inteligence. Věříme, že debata o nastavení vazeb mezi centry pro digitální inovace, testovacími zařízeními a centry excelence, stejně jako vazba umělé inteligence na další klíčové oblasti, je základním předpokladem pro posílení konkurenceschopnosti EU.“, uvedl náměstek MPO Očko.

Velice důležité je také respektování regionálních specifik a zaměření na rovnováhu mezi jednotlivými oblastmi politik. Proto je také vhodné, aby si členské státy vyměňovaly zkušenosti a osvědčené postupy v oblasti sdílení dat mezi podniky.

Zdroj: MPO.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO zahájilo veřejnou konzultaci k vysokorychlostnímu internetu
9.10.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zahájilo veřejnou...
ČR si polepšila v Indexu byrokracie
1.10.2019
Index byrokracie vyhlašuje od roku 2017 Liberální...
MPO vyhlásí novou výzvu na zvýšení dostupnosti rychlého internetu, opět za miliardu
11.9.2019
Do konce roku 2023 by lidé měli mít vysokorychlostní...
MPO a MF představily živnostenský balíček, která má i díky elektronizaci usnadnit život podnikatelů
2.9.2019
Živnostenský balíček, který usnadní život malým a...
Živnostenský balíček před spuštěním. Ubyde statistik a sníží se byrokracie podnikatelů?
29.7.2019
Statistických formulářů, které musí vyplňovat...

Diskuse

comments powered by Disqus