Domů Články Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům o budoucnosti digitální Evropy, které jsou základem pro vyhodnocení dosavadního pokroku a stanovení dalšího postupu při vytváření a prohlubování jednotného digitálního trhu v Evropě. Náměstek ministra průmyslu a obchodu (MPO) Petr Očko v rámci diskuse k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020 zdůraznil, že pro úspěch Evropy v digitalizovaném světě je nezbytné investovat do nových transformativních technologií, zejména umělé inteligence. Česko uvítalo vznik programu Digital Europe a představilo český program Country for the Future.

Náměstek Očko podpořil vznik programu Digital Europe, a zároveň představil nový český program Country for the Future, který reflektuje priority

Digital Europe a podpoří úspěch českých firem a výzkumných organizací v projektech digitální transformace. „Vnímáme závěry Rady jako námět pro vyhodnocení dopadů právní úpravy, která byla přijata od uvedení strategie jednotného digitálního trhu v roce 2015. Jako klíčové vnímáme téma životaschopného ekosystému rozvoje umělé inteligence. Věříme, že debata o nastavení vazeb mezi centry pro digitální inovace, testovacími zařízeními a centry excelence, stejně jako vazba umělé inteligence na další klíčové oblasti, je základním předpokladem pro posílení konkurenceschopnosti EU.“, uvedl náměstek MPO Očko.

Velice důležité je také respektování regionálních specifik a zaměření na rovnováhu mezi jednotlivými oblastmi politik. Proto je také vhodné, aby si členské státy vyměňovaly zkušenosti a osvědčené postupy v oblasti sdílení dat mezi podniky.

Zdroj: MPO.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO má novou náměstkyni pro Evropskou unii a zahraniční obchod
5.11.2019
Novou náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Karla...
MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU
30.10.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil podporu...
V neomezených tarifech Česká republika pomalu dohání EU
29.10.2019
Telekomunikační trh se za poslední měsíce posunul a...
Stát nabízel miliardu na rozvoj rychlého internetu, pošle ale jen polovinu kvůli formálním chybám
24.10.2019
Dotace na rychlý internet v malých obcích se opět...
MPO zahájilo veřejnou konzultaci k vysokorychlostnímu internetu
9.10.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zahájilo veřejnou...

Diskuse

comments powered by Disqus