Domů Články Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020

Česká republika se připojila k závěrům o budoucnosti digitální Evropy, které jsou základem pro vyhodnocení dosavadního pokroku a stanovení dalšího postupu při vytváření a prohlubování jednotného digitálního trhu v Evropě. Náměstek ministra průmyslu a obchodu (MPO) Petr Očko v rámci diskuse k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020 zdůraznil, že pro úspěch Evropy v digitalizovaném světě je nezbytné investovat do nových transformativních technologií, zejména umělé inteligence. Česko uvítalo vznik programu Digital Europe a představilo český program Country for the Future.

Náměstek Očko podpořil vznik programu Digital Europe, a zároveň představil nový český program Country for the Future, který reflektuje priority

Digital Europe a podpoří úspěch českých firem a výzkumných organizací v projektech digitální transformace. „Vnímáme závěry Rady jako námět pro vyhodnocení dopadů právní úpravy, která byla přijata od uvedení strategie jednotného digitálního trhu v roce 2015. Jako klíčové vnímáme téma životaschopného ekosystému rozvoje umělé inteligence. Věříme, že debata o nastavení vazeb mezi centry pro digitální inovace, testovacími zařízeními a centry excelence, stejně jako vazba umělé inteligence na další klíčové oblasti, je základním předpokladem pro posílení konkurenceschopnosti EU.“, uvedl náměstek MPO Očko.

Velice důležité je také respektování regionálních specifik a zaměření na rovnováhu mezi jednotlivými oblastmi politik. Proto je také vhodné, aby si členské státy vyměňovaly zkušenosti a osvědčené postupy v oblasti sdílení dat mezi podniky.

Zdroj: MPO.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Vláda schválila program za 6 mld. Kč s názvem The Country for the Future, který pomůže firmám s inovacemi
21.5.2019
Vláda na včerejším jednání schválila návrh nového...
MPO: Firmy mohou začít žádat o dotace na vysokorychlostní internet, k dispozici bude 1 miliarda
9.5.2019
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující...
Nový ministr Havlíček vymění dva své náměstky, skončil "internetový" náměstek Pilný
3.5.2019
Nový ministr Havlíček se rozhodl rozhodl realizovat...
Premiér uvedl do úřadů tři nové ministra, dostali řadu úkolů
1.5.2019
Předseda vlády Andrej Babiš uvedl v úterý 30. dubna...
Poslanci podpořili novelu, která má snížit cenu mobilních dat
26.4.2019
Poslaneckou sněmovnou dnes prošla prvním čtením novela...

Diskuse

comments powered by Disqus