Domů Články Česko chce dotáhnout ztrátu v eHealth, ministerstvo najme nové úředníky

Česko chce dotáhnout ztrátu v eHealth, ministerstvo najme nové úředníky

Na zatím nedostatečnou digitalizaci zdravotnictví v ČR mimo jiné letos zareagovalo ministerstvo zdravotnictví posílením stavů. Chce zdvojnásobit počet svých specialistů na eHealth. Odbor informatiky na ministerstvu měl ještě letos na jaře jen deset pracovních míst. Během rok 2018 by ale jejich počet mohl vzrůst na 25.

„Ministerstvo zdravotnictví úspěšně žádalo o rozšíření o dvanáct systemizovaných služebních míst, která bude potřeba obsadit novými pracovníky,“ uvedla pro E15 mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Už dříve přibyla na stejném odboru tři pracovní místa převedená z odboru evropských záležitostí. Úředníci na nich mají na starost evropské dotace na strategické řízení rozvoje eHealth.

Připravuje se vznik Národního centra elektronického zdravotnictví a Útvat hlavního architekta

Národní strategie elektronického zdravotnictví do roku 2020 byla schválena v listopadu 2016. Letos v září pak ministerstvo zdravotnictvízveřejnilo akční plán elektronizace. Jeho součástí například je, že by do roku 2020 mělo fungovat propojení poskytovatelů zdravotní péče tak, aby si mohli vyměňovat data ze zdravotní dokumentace pacienta.

Podle plánů by mělo na ministerstvu vzniknout Národní centrum elektronického zdravotnictví a Útvar hlavního architekta. Mají mít na starost koordinaci rozvoje elektronizace zdravotnictví z centrální úrovně a také zajištění studií proveditelnosti elektronizace.

Obsazení nových míst může ovšem být problém. Dnes má ministerstvo zdravotnictví v odboru informatiky třináct pracovních míst, z toho tři jsou neobsazená.
Ministerstvo zdravotnictví dlouhodobě uvádí nedostatek lidí jako důvod, proč elektronizace zdravotnictví v Česku vázne a chybějí jí centrální pravidla. „Je to personálně poddimenzované,“ řekl podle informací E15 na jaře ministerský náměstek Tom Philipp.

Zdroj: E15

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Sdílený elektronický lékový záznam bude fungovat v rámci eReceptu
11.10.2018
Novelu zákona o léčivech, která přináší bezpečný...
eRecepty postihl chaos, SMS zprávy s eRecepty patřily jiným pacientům
5.9.2018
Z důvodu usnadnění procesu načítání identifikátoru...
Policie chce dostat k soudu exšéfy VZP a IZIPu
15.8.2018
Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele Všeobecné...
Lékárníci nemohli vydávat léky kvůli masivnímu výpadku spojení s centrálním úložištěm eReceptů
14.3.2018
Obávaný výpadek ePreskripce postihl minulý týden v...
Nový náměstek ministra zdravotnictví se zaměří na rozšíření eReceptu o lékový záznam pacienta
7.3.2018
Nový náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha...

Diskuse

comments powered by Disqus