Domů Články Chatbot pro Lítačku od příštího roku zvládne objednávky i platby karty pro MHD, zatím toho moc nezvládne

Chatbot pro Lítačku od příštího roku zvládne objednávky i platby karty pro MHD, zatím toho moc nezvládne

Praha v říjnu v rámci projektu Smart Prague spustila chatbota pro kartu Lítačka, která se využívá jako předplacená karta v rámci pražské hromadné dopravy. Bot toho prozatím moc neumí a zvládá především odpovídat na sadu dotazů. Od příštího roku přibyde funkcí více. Chatbot zvládne Lítačku objednat, půjde přes něj zaplatit poplatek a ověřit platnost. Za pilotní projekt, do kterého spadá i chatbot pro Prahu 12, zaplatila 468 tisíc korun bez daně.

Za pilotní projekt, do kterého spadá i chatbot pro Prahu 12, zaplatila 468 tisíc korun bez daně. Společnost Datasys, která bota dodává, byla od začátku na pokročilejší funkce připravena, město ale ještě musí připravit interní systémy tak, aby objednávky a podobně bylo možné realizovat.

"Chatbota Lítačky v současné době podle oficiálních čísel používá 300 lidí denně. Každý člověk se v průměru zeptá na devět otázek.", uvedl server lupa.cz.

Lítačka slouží především jako nositel elektornických kuponů pro jízdu v Praze a dalších příměstských pásmech. Stačí si ji pořídit a karta na sobě ponese všechny elektronické kupony, které na ně cestující u Dopravního podniku nahraje.

Chatbot zatím nezvládá ani základní otázky

Zkusili jsem zadat Chatbotu dva triviální dotazy a jak si můžou čtenáři přečíst, zatím bot moc připraven na dotazy není.

Otázka č. 1 : "Co je chatbot?"

Odpověď chatbota č. 1 : "Bohužel Vám nerozumím zeptejte se více podrobněji."

Otázka č. 2 : "K čemu slouží chatbot?"

Odpověď chatbota č. 2 : "Lítačka slouží především jako nositel elektornických kuponů pro jízdu v Praze a dalších příměstských pásmech. Stačí si ji pořídit a karta na sobě ponese všechny elektronické kupony, které na mě u Dopravního podniku nahrajete. Kartu při přepravní kontrole předložíte revizorovi, který ji načte na čtečku. Navíc kartu můžete brát i do pražské Městské knihovny, protože zvládne fungovat také jako čtenářský průkaz. A to se hodí. Podívejte se i na www.litacka.cz/slevy, jaké slevy díky Lítačce můžete dostat. Stojí opravdu za to!"

Zdroj: lupa.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Projekty Smart City jsou napojeny na lidi z ANO
5.10.2018
Agenda Smart City na pražském magistrátu je i nadále...
Opencard: vrchní soud zrušil podmínky pro exprimátory Svobodu i Hudečka
14.9.2018
Pražský vrchní soud zrušil rozsudek, který kvůli...
Nová Lítačka zaznamenala další problémy
6.9.2018
S nástupem nové Lítačky se zdá, že provozní problémy se...
Praha získá od finanční správy data o pronajímatelích Airbnb bytů, vybrat může až 100 milionů
3.9.2018
Pronajímatelé bytů Airbnb musí být opět na pozoru....
DPP zkolaboval internetový obchod pro nákup kuponů na Lítačku
31.8.2018
Pražskému dopravnímu podniku (DPP) ve středu kolaboval...

Diskuse

comments powered by Disqus