Domů Články Google se odvolal proti gigantické pokutě EU - a má šanci na úspěch

Google se odvolal proti gigantické pokutě EU - a má šanci na úspěch

Evropská komise krátce před začátkem letních prázdnin udělila Googlu ve svém letitém antimonopolním vyšetřování rekordní pokutu 2,4 miliard eur. Firma Google tehdy rozhodnutí příliš nekomentovala – ostatně proti vyšetřování se stavěla celé roky, bylo ale zřejmé, že se odvolá a tak se také stalo.

Google se měl provinit tím, že ve vyhledávání zvýhodňoval vlastní službu, a to srovnávání obchodních nabídek. Podle EK tak společnost zneužila svého dominantního postavení na trhu.

K odvolání internetový gigant přistoupil dva měsíce poté, co EK o pokutě rozhodla. Komise tehdy dala Googlu 90 dní na nápravu. V opačném případě mu hrozí dalšími sankcemi.

Evropský soud rozhodl o snížení pokuty pro Intel, Google to motivovalo

"Tak se včera (pozn. redakce v pondělí 11.9.2017) i stalo, a Google tak získá nejen čas, ale i šanci pokutu Evropské komise ještě zvrátit. Do karet mu hraje jen pár dnů staré rozhodnutí Soudního dvora EU (PDF) ve věci odvolání Intelu, který dostal miliardovou pokutu a to za dohody s výrobci počítačů. EK tehdy Intel vinila, že těmito dohodami znevýhodňuje především konkurenční AMD.", uvedl informaci server zive.cz.

Evropský soud v Lucemburku ovšem po letech smetl rozhodnutí EK ze stolu s tím, že je třeba výši pokuty přehodnotit. Pro Intel je to tedy částečné vítězství, už teď je totiž jisté, že se původní částka 1,06 miliard eur sníží.

Zdroj: Zdroj: zive.czVíce na: https://connect.zive.cz/bleskovky/google-se-odvolal-proti-drakonicke-pokute-eu-ma-sanci-soudy-totiz-pred-par-dny-pomohly-i-intelu/sc-321-a-189446/default.aspx

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Digitální veřejné služby v Česku podle DESI, i přes mírný pokrok jsme na chvostu Evropy
21.5.2018
Evropská komise vydala takzvaný Index digitální...
Evropská komise sdělí, zda může ČTÚ regulovat mobilní trh v Česku
16.4.2018
Mobilní služby patří v Česku stále mezi ty nejdražší,...
EK zveřejnila podmínky pro dotace na obecní Wi-fi zdarma
21.3.2018
Až osm tisíc evropských obcí má v příštích dvou letech...
Test 5G sítí v ČR začne už letos v září
21.3.2018
Český telekomunikační úřad ve spolupráci s finskou...
Evropská unie chystá další normu na blokování webů bez soudu, tentokrát na e-shopy
22.11.2017
Úřady dostávají více a více pravomocí, jak mohou do...

Diskuse

comments powered by Disqus