Domů Články Jaké změny se čekají v poslední vlně EET?

Jaké změny se čekají v poslední vlně EET?

Sněmovní rozpočtový výbor včera jednomyslně doporučil k dalšímu projednávání pozměňovací návrh k novele o elektronické evidenci tržeb (EET), díky němuž by se e-knihy a audioknihy mohly dostat do nižší daňové sazby. Návrh podporuje i ministerstvo financí. Výbor také podpořil návrh na zvýšení limitu pro možnost evidovat tržby bez připojení k internetu.

Výbor podpořil vyšší limit pro evidenci tržeb bez internetu v off line režimu

Nově by mohli této možnosti využít podnikatelé, kteří budou mít hotovostní tržby během dvanácti měsíců do šesti set tisíc korun. Změnu nakonec podpořilo i ministerstvo financí, které původně navrhovalo jenom dvě stě tisíc korun.

"Takzvaný zvláštní režim EET, tedy evidence bez připojení k internetu, je určena pro podnikatele, kteří nejsou plátci DPH a mají nejvýše dva zaměstnance. Ministerstvo ani rozpočtový výbor nepodpořily návrh, aby se EET vztahovala jen na plátce daně z přidané hodnoty, tedy na podnikatele s ročním obratem nad jeden milion korun.", přišel s informací server ČT24.

Novela k EET, která obsahuje i změny v zákoně o DPH, prošla v únoru prvním čtením v Poslanecké sněmovně až na osmý pokus. I teď doprovázely projednávání novely spory mezi opozicí a vládními stranami o potřebnosti a přínosu EET. Konečné slovo při schválení změn bude mít právě dolní komora.

"Novela zákona o EET především reaguje na předloňské rozhodnutí Ústavního soudu, který část zákona zrušil. Rozšiřuje evidenci na další odvětví, která jí dosud nepodléhala, půjde třeba o služby řemeslníků. Části podnikatelů má usnadnit evidování tržeb tak, aby to mohli dělat bez připojení k internetu.", uvedl dále ČT24.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o digitální dani
5.9.2019
Vláda od Ministerstva financí obdržela návrh na...
MPO a MF představily živnostenský balíček, která má i díky elektronizaci usnadnit život podnikatelů
2.9.2019
Živnostenský balíček, který usnadní život malým a...
Huawei vyhrála tendr ministerstva financí, navzdory varování NÚKIB
29.8.2019
Společnost Huawei přes českého partnera Huatech...
Vláda schválila novelu daňového řádu, která přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní
27.8.2019
Klíčovou změnou novely je legislativní ukotvení "online...
Ministryně financí přislíbila 492 milionů korun navíc na projekty digitalizace Česka
22.8.2019
Ministryně financí Alena Schillerová na jednání s...

Diskuse

comments powered by Disqus