Domů Články Jaké změny se čekají v poslední vlně EET?

Jaké změny se čekají v poslední vlně EET?

Sněmovní rozpočtový výbor včera jednomyslně doporučil k dalšímu projednávání pozměňovací návrh k novele o elektronické evidenci tržeb (EET), díky němuž by se e-knihy a audioknihy mohly dostat do nižší daňové sazby. Návrh podporuje i ministerstvo financí. Výbor také podpořil návrh na zvýšení limitu pro možnost evidovat tržby bez připojení k internetu.

Výbor podpořil vyšší limit pro evidenci tržeb bez internetu v off line režimu

Nově by mohli této možnosti využít podnikatelé, kteří budou mít hotovostní tržby během dvanácti měsíců do šesti set tisíc korun. Změnu nakonec podpořilo i ministerstvo financí, které původně navrhovalo jenom dvě stě tisíc korun.

"Takzvaný zvláštní režim EET, tedy evidence bez připojení k internetu, je určena pro podnikatele, kteří nejsou plátci DPH a mají nejvýše dva zaměstnance. Ministerstvo ani rozpočtový výbor nepodpořily návrh, aby se EET vztahovala jen na plátce daně z přidané hodnoty, tedy na podnikatele s ročním obratem nad jeden milion korun.", přišel s informací server ČT24.

Novela k EET, která obsahuje i změny v zákoně o DPH, prošla v únoru prvním čtením v Poslanecké sněmovně až na osmý pokus. I teď doprovázely projednávání novely spory mezi opozicí a vládními stranami o potřebnosti a přínosu EET. Konečné slovo při schválení změn bude mít právě dolní komora.

"Novela zákona o EET především reaguje na předloňské rozhodnutí Ústavního soudu, který část zákona zrušil. Rozšiřuje evidenci na další odvětví, která jí dosud nepodléhala, půjde třeba o služby řemeslníků. Části podnikatelů má usnadnit evidování tržeb tak, aby to mohli dělat bez připojení k internetu.", uvedl dále ČT24.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Poslanecká sněmovna dnes schválila rozšíření EET
7.6.2019
Poslanecká sněmovna poslala do Senátu návrh novely...
MF představilo projekt MOderní a JEdnoduché daně, prioritou je digitalizace
30.5.2019
Rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci...
Ministerstvo financí do konce května předloží návrh podoby 7% digitální daně
13.5.2019
Vláda České republiky se tak chce zařadit mezi...
Závěry NKÚ v IT tendrech na GFŘ: prohlubování závislosti na dodavateli či zneužití JŘBÚ pro EET
23.4.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se tentokrát zaměřil na...
Zájem o Účtenkovku neustála padá, v březnu se přihlásilo nejméně lidí od spuštění loterie
23.4.2019
Zájem o loterii s názvem Účtenkovka stále klesá. Do...

Diskuse

comments powered by Disqus