Domů Články Kroky v projektu eNeschopenky probíhají podle schváleného harmonogramu

Kroky v projektu eNeschopenky probíhají podle schváleného harmonogramu

Spuštění eNeschopenky je pro Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) prioritou. Start je stanoven na 1. 1. 2020. Ten den spustí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) plně funkční provoz celého systému. Stejně zásadní je však také připravenost poskytovatelů zdravotních služeb a dodavatelů softwaru, kterým je poskytována včas veškerá spolupráce. Jak probíhají přípravné práce na spuštění eNeschopenky?

Od října bude probíhat testování kompletního řešení eNeschopenka

„Již řadu měsíců probíhají přípravné kroky k uvedení celého systému do provozu. Od října bude probíhat testování kompletního řešení eNeschopenky, od listopadu bude možné do systému napojovat lékařské softwary. Hlavním cílem projektu je zjednodušení všech procesů související s administrací,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

"Během prvního pololetí letošního roku proběhly série konferencí jak pro dodavatele a vývojáře softwarů, tak i pro zdravotnická zařízení, personalisty a mzdové účetní. Na nich byly detailně představeny nové procesy, které bude zapotřebí zařadit do softwarových řešení. V současné době probíhá testování s 34 vývojáři z 18 společností, které vytvářejí specializovaný software pro nemocnice a ordinace lékařů. Nově se zapojují vývojáři mzdových a personálních systémů, zejména ti, kteří plánují implementovat automatizované přebírání dat o pracovních neschopnostech pro zaměstnavatele.", uvádí se v tiskové zprávě MPSV.

Od 1. 10. 2019 je možné testovat kompletní řešení eNeschopenky, včetně interní odpovědi systému ČSSZ zpět do lékařských softwarů. Na ČSSZ bylo současně v průběhu srpna zahájeno testování dílčích částí řešení, od září se testuje i nová aplikace eNeschopenky na ePortálu ČSSZ.

Zdroj: mpsv.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Chystá se plánovaný 5 denní "blackout" systému Czech POINT
17.10.2019
Od pátku 25. října od 20.00 hodin do úterý 29. října...
ICT Unie spustila skupinu pro přípravu nasazení zákona o právu na digitální službu
14.10.2019
Lobbistická organizace ICT Unie vytvořila novou...
Sčítání lidu v roce 2021 bude mnohem jednodušší, díky sdílení dat
2.10.2019
Vláda schválila návrh zákona o sčítání lidu, domů a...
Podle ministra vnitra se pošty v malých obcích rušit nebudou
26.9.2019
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel s předsedou...
Start další fáze EET se blíží, čeká se na podpis prezidenta
18.9.2019
Parlament minulý týden schválil návrh novely zákona o...

Diskuse

comments powered by Disqus