Domů Články Kroky v projektu eNeschopenky probíhají podle schváleného harmonogramu

Kroky v projektu eNeschopenky probíhají podle schváleného harmonogramu

Spuštění eNeschopenky je pro Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) prioritou. Start je stanoven na 1. 1. 2020. Ten den spustí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) plně funkční provoz celého systému. Stejně zásadní je však také připravenost poskytovatelů zdravotních služeb a dodavatelů softwaru, kterým je poskytována včas veškerá spolupráce. Jak probíhají přípravné práce na spuštění eNeschopenky?

Od října bude probíhat testování kompletního řešení eNeschopenka

„Již řadu měsíců probíhají přípravné kroky k uvedení celého systému do provozu. Od října bude probíhat testování kompletního řešení eNeschopenky, od listopadu bude možné do systému napojovat lékařské softwary. Hlavním cílem projektu je zjednodušení všech procesů související s administrací,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

"Během prvního pololetí letošního roku proběhly série konferencí jak pro dodavatele a vývojáře softwarů, tak i pro zdravotnická zařízení, personalisty a mzdové účetní. Na nich byly detailně představeny nové procesy, které bude zapotřebí zařadit do softwarových řešení. V současné době probíhá testování s 34 vývojáři z 18 společností, které vytvářejí specializovaný software pro nemocnice a ordinace lékařů. Nově se zapojují vývojáři mzdových a personálních systémů, zejména ti, kteří plánují implementovat automatizované přebírání dat o pracovních neschopnostech pro zaměstnavatele.", uvádí se v tiskové zprávě MPSV.

Od 1. 10. 2019 je možné testovat kompletní řešení eNeschopenky, včetně interní odpovědi systému ČSSZ zpět do lékařských softwarů. Na ČSSZ bylo současně v průběhu srpna zahájeno testování dílčích částí řešení, od září se testuje i nová aplikace eNeschopenky na ePortálu ČSSZ.

Zdroj: mpsv.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rozhodnutí o zákazu plnění smlouvy na nové mýto se ruší, ÚOHS tak vyhrál spor
5.12.2019
Nejvyšší správní soud dnes zrušil rozsudek Krajského...
Práce na eNeschopence pokračují podle harmonogramu, termín spuštění se blíží
4.12.2019
Na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) se...
Projekty financované z IROP získaly ocenění v soutěži Egovernment The Best 2019
2.12.2019
Jedním ze specifických cílů, kam směřuje podpora z...
NKÚ: Navzdory velkým investicím státu se rozvoj eGovernmentu posouvá jen pomalu. Nedaří se dosáhnout ani průměru EU.
28.11.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) vydává souhrnnou zprávu o...
Sněmovnu čeká hlasování o zásadních digitálních zákonech či o rozpočtu
27.11.2019
Tento týden bude ve sněmovně ve znamení stěžejních...

Diskuse

comments powered by Disqus