Domů Články KSČM podporuje cenzuru: Internet je potřeba sledovat, aby se prý zabránilo bujení falešných zpráv

KSČM podporuje cenzuru: Internet je potřeba sledovat, aby se prý zabránilo bujení falešných zpráv

Centrum proti hybridním hrozbám a terorismu ještě ani nespustilo provoz a už před ním v pondělí varoval prezident Miloš Zeman. Naopak zastání našlo mezi komunisty. Poslankyně a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM Miloslava Vostrá s jeho provozem souhlasí a domnívá se, že internetový svět je potřeba sledovat.

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ani žádné jiné pracoviště Ministerstva vnitra nechce cenzurovat obsah médií ani internetu

Centrum bude fungovat od počátku příštího roku. Jeho cílem bude monitorovat hrozby spojené s vnitřní bezpečností státu, a to včetně dezinformačních kampaní. Podle vnitra se bude se také věnovat šíření odborných informací a osvětě o daných problémech směrem k laické i odborné veřejnosti.

Sociální síť Facebook nedávno oznámila, že chystá nástroj, který by měl zabránit šíření dezinformací

„Dnešní internetový svět se někdy stává novým takzvaným bojištěm k vyřizování ‚účtů‘ mezi politiky, jednotlivci a taktéž prostředníkem, jejž využívají extremisté a teroristé ke zviditelnění svých názorů a vyvolání strachu mezi lidmi,“ uvedla podle serveru novinky.cz v tiskovém prohlášení Vostrá.

Proto je podle ní opravdu nutné v rozumné míře sledovat toto dění, protože lze takto zabránit bujení falešných zpráv, které mohou mít katastrofické důsledky.

KSČM je pro regulaci

„Je to vcelku pochopitelné. Nejen dětská pornografie šířící se právě prostřednictvím Facebooku je velkým nebezpečím, protože mnohdy ani nepostřehneme, s kým naše děti komunikují, ale i účelově vylhané zprávy o aktivitách politiků mohou nenávratně poškodit člověka, který nic z toho, co je popisováno, nespáchal,“ sdělila Vostrá. Vostrá se tak neztotožnila s obavami prezidenta Zemana, který kritizoval vznik nového centra na minesterstvu vnitra.

Zdroj: novinky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ministerstva nenašla zvýšenou hrozbu ze strany Huawei, navzdory varování NÚKIB
17.6.2019
Až na jeden případ nebyly čínské technologické firmy...
Budou mít elektronické petice stejnou váhu jako papírové?
14.6.2019
Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednal novelu...
Senát schválil odklad e-neschopenky, čeká se už jen na podpis prezidenta
13.6.2019
Senátoři včera schválili odklad startu projektu...
Elektronickému stavebnímu deníku dala vláda naději
11.6.2019
Vláda dala včera neutrální stanovisko návrhu na změnu...
Ministryně Maláčová jmenovala nové náměstky, náměstkem pro ICT bude Jan Baláč
4.6.2019
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)...

Diskuse

comments powered by Disqus