Domů Články Mimořádná opatření mají snížit dopravní komplikace při spuštění nového mýtného systému

Mimořádná opatření mají snížit dopravní komplikace při spuštění nového mýtného systému

Společnost CzechToll spustila realizaci mimořádných opatření, jejichž cílem je snížit na možné minimum dopravní komplikace způsobené malými dopravci ze zahraničí, kteří se nedostatečně registrují do nového mýtného systému v České republice. Prioritou všech opatření je zajistit volný průjezd pro řidiče osobních automobilů a odpovědné řidiče nákladních vozidel, která budou vybavena novou palubní jednotkou. Opatření přinesou také snížení čekací doby na palubní jednotky na hraničních přechodech.

Do nového mýtného systému bylo zatím registrováno pouze 55% vozidel

"Do nového mýtného systému bylo k 20. listopadu 2019 registrováno 251 tisíc vozidel, přibližně 55 % z celkového očekávaného počtu 458 tisíc automobilů. Za poslední týden expedoval CzechToll 60 tisíc nových palubních jednotek, celkem je jich u dopravců 141 tisíc. Bohužel dopravci přes hrozbu rozsáhlých kolon nadále podceňují povinnost registrace a obchodní místa nemají zdaleka vytíženou kapacitu.", uvedlo na webu ministerstvo dopravy.

„Naše společnost připravila maximum možných opatření, kterými lze snížit délku čekací doby a omezit dopravní komplikace při spuštění mýtného systému. Do opatření jsme investovali nad rámec smluvních povinností více než 50 milionů korun bez DPH,“ uvedl Matej Okáli, generální ředitel společnosti CzechToll.

Kromě rozsáhlých organizačních a informačních opatření bude na maximum posílena kapacita obchodních míst na hranicích. Na obchodních místech jsou již nyní zřizována nová pracoviště, která po dočasnou dobu zvýší kapacitu pro registraci a výdej nových palubních jednotek. Nová registrační místa budou zřízena na dočasnou dobu také při výjezdu ze Slovenské republiky.

„S ohledem na kapacity odstavných ploch, ale i prostorové možnosti obchodních míst nelze dosáhnout stavu, kdy odbavíme tisíce přijíždějících automobilů ze zahraničí bez jednotky bez čekání. Dopravní komplikace budou, ale věříme, že v podstatně menším rozsahu, než by nastala bez realizovaných opatření,“ doplnil Matej Okáli.

Zdroj: mdcr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rozhodnutí o zákazu plnění smlouvy na nové mýto se ruší, ÚOHS tak vyhrál spor
5.12.2019
Nejvyšší správní soud dnes zrušil rozsudek Krajského...
Nový dodavatel mýta varuje, v prosinci po spuštění mýtného systému hrozí na dálnicích kolaps
13.11.2019
Po spuštění nového mýtného systému, který začne...
Registraci do nového mýtného systému provedlo za měsíc jen 5 % malých dopravců
22.10.2019
Ministerstvo dopravy varovalo, že pokud nezačnou malí...
Příprava mýtného systému pokračuje i přes zákaz antimonopolního úřadu
16.10.2019
Ministr dopravy Vladimír Kremlík seznámil vládu s...
Ministerstvo dopravy kvůli mýtnému podalo rozklad na ÚOHS
10.10.2019
Ministerstvo dopravy podalo rozklad proti rozhodnutí,...

Diskuse

comments powered by Disqus