Domů Ministerstvo vnitra

Se štítkem: Ministerstvo vnitra

Budou datové schránky integrovány v e-bankingu?

Článek Poslanecký návrh, který primárně bude umožňovat bankovním institucím přístup ke službě CzechPOINT, předpokládá také změny v informačním systému datových schránek.

John odvolal generální ředitelku České pošty k 28.únoru

Článek Ministr vnitra vytýkal generální ředitelce nekoncepčnost při tvorbě strategie pro další roky, postup při rušení pošt a podcenění přípravy na transformaci pošty ze státního podniku na akciovou společnost před chystanou liberalizací trhu a...

Banky chtějí získat přístup k Czech POINTům přes poslance

Článek Banky se snaží protlačit změnu zákona, která by umožnila bankovním institucím už tento rok provozovat kontaktní místa Czech POINT. Bude tento návrh schválen?

Ministr John odvolal šéfku České pošty, dočasně bude do vedení jmenován náměstek MV Jiří Franc

Článek Marcela Hrdá, která od začátku loňského roku šéfuje České poště, se na svém postu dlouho neohřála a na konci února tohoto roku odejde z funkce.

Polovina obcí na Lovosicku využije dotaci k projektu eGovernment

Článek Dotaci a projekt eGovernment, který je určen na podporu a rozvoj elektronizace veřejné správy a samosprávy, využije na Lovosicku 16 obcí z jedenatřiceti a 11 příspěvkových organizací.

Stát bude nadále hradit obcím provoz datových schránek

Článek Náměstek ministra vnitra František Vavera prohlásil, že se "zákon o datových schránkách" nebude měnit a náklady spojené s provozováním informačního systému datových schránek nadále bude hradit stát z prostředků státního rozpočtu, tedy...

Geoinformační politika a podceňování INSPIRE

Článek Veřejná správa a eGovernment jsou oblasti, které hýbou děním na české i slovenské geoinformační scéně, na konferenci jim byly vyhrazeny tři bloky v rámci konference „GIS Esri: Milníky a výročí“

Ministr vnitra vystoupil na téma:„korupce: jak ji léčit?“

Článek Radek John na konferenci v Poslanecké sněmovně na téma "Korupce: jak ji léčit?" slíbil, že od února půjde jeho ministerstvo příkladem a bude zveřejňovat veškeré údaje o veřejných zakázkách.

Budou smlouvy o veřejných zakázkách na webu vnitra?

Článek Ministerstvo vnitra má v plánu během několika týdnů spustit v Česku naprosto ojedinělý projekt. Na svém webu zveřejní všechny smlouvy a dokumentaci k zakázkám, které bude uzavírat a které jsou v běhu.

Datové schránky by měly zlevnit

Článek Brzy počet odeslaných zpráv dosáhne celkového počtu 33mil. zpráv a to je limit, který je rozhodující pro snížení ceny za datovou zprávu. Původně sice ministerstvo vnitra počítalo s tím, že by se podnikatelům zpoplatnily všechny zprávy, které...