Domů Články Ministr dopravy Ťok oznámil úkoly pro svého nástupce

Ministr dopravy Ťok oznámil úkoly pro svého nástupce

Podle ministra Dana Ťoka je pro další období potřeba vyřešit rychlejší výstavbu infrastruktury. Pomoct by v tomto ohledu mohla změna zákonů umožňující povolování výstavby klíčových staveb v rámci jednoho úřadu. Důležitým úkolem pro novou vládu také bude dokončení soutěže na nového provozovatele mýtného, který by měl vybírat poplatky od nákladních vozidel po roce 2019.

Myslet je potřeba podle ministra Ťoka také na nové technologie v řízení dopravy nebo úlevy pro majitele automobilů na alternativní pohon.

„Musíme držet krok se změnami v automobilovém průmyslu a zavádět digitální dálnice komunikující s řidičem, přizpůsobit se na autonomní vozidla a podporovat elektromobilitu,“ dodal ministr Ťok.

Ve vlakové dopravě pak bude zásadní pokračování v otevírání trhu, které povede ke konkurenci a lepším službám za nižší ceny. Jednotná jízdenka a vzájemné uznávání mezi dopravci, přispěje ke zvýšení komfortu cestujících. Viditelnou změnou pak bude plánovaných 400 oprav nádražních budov do roku 2022, na které je vyčleněno 8,5 miliardy korun.

Co se podle Ťoka ministrovi povedlo v oblasti zakázek?

"Monopol dodavatele registračních značek je také minulostí. Transparentní soutěží se podařilo vybrat nového výrobce značek, který dodává jednu tabulku za 45 korun místo dřívějších až 120 korun, úspora tak dosahuje až 120 milionů korun. Ustaly také problémy s registrem vozidel, který byl dříve nespolehlivý.
Napravení špatně uzavřené smlouvy s firmou Kapsch umožnilo zahájit soutěž na nového provozovatele mýtného pro nákladní automobily. Nedošlo zároveň k výpadku příjmu z mýtného, které už ročně vynáší skoro 10 miliard korun. Tyto peníze putují zpátky do oprav silnic. Podařilo se také dokončit převod nádraží z majetku Českých drah do Správy železniční dopravní cesty. Díky tomu se mohlo začít s opravami desítek nádraží, které dostávají novou podobu."
, pochválil se ministr Ťok v tiskové zprávě.

Zdroj: mdcr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Soud opět osvobodil někdejšího Drábkova náměstka Šišku za IT tendr pro IBM
19.9.2017
Soud včera v pondělí i napodruhé osvobodil někdejšího...
České dráhy se obávají, že by CHAPS koupila konkurence - nabízí 400 milionů
6.9.2017
Osobní doprava Českých drah stojí a padá se systémy...
NFPK si stěžuje u antimonopolného úřadu, že mýtný tendr porušuje zákon
31.8.2017
Nadační fond proti korupci (NFPK) pozorně sleduje...
Tendr na náramky pro vězně opět nabírá zpoždění, firma O2 IT Services se odvolala
30.8.2017
Společnost O2, která se o zakázku ucházela, totiž...
Do soutěže na mýtný systém po roce 2019 se přihlásili čtyři uchazeči
29.8.2017
Do soutěže na provozovatele mýtného systému na českých...

Diskuse

comments powered by Disqus