Domů Články MMR: Evropská komise byla v Praze informována o stavu čerpání

MMR: Evropská komise byla v Praze informována o stavu čerpání

V Praze proběhlo Výroční setkání s Evropskou komisí k programovému období 2014–2020. Čeští zástupci na něm seznámili představitele relevantních ředitelství Evropské komise s průběhem čerpání za jednotlivé operační programy a byla probrána i další související témata.

Jako každý rok i letos proběhlo na konci roku setkání s Evropskou komisí, na kterém jsme nejen prezentovali stav čerpání v České republice, ale řešili jsme i jiná, průřezová témata jako je podpora uhelných regionů, komunikace přínosů politiky soudržnosti nebo využívání vratné formy podpory – finančních nástrojů,“ uvedla ředitelka odboru řízení a koordinace fondů EU Kateřina Neveselá.
 
Celkem bylo za současné období proplaceno příjemcům 158,5 mld. Kč

Částka odpovídá více jak 27 % celkové částky přidělené pro ČR na období 2014–2020. „V listopadu a prosinci počítáme ještě se zrychlením čerpání, protože programy předkládají žádosti o proplácení nárazově – další vlnu žádostí očekáváme na konci roku,“ dodala Neveselá. Celkem je v současném období realizováno přes 171,5 tisíce projektů za téměř 372 mld. Kč.
 
Za českou stranu se jednání zúčastnili zástupci řídicích orgánů jednotlivých operačních programů, Národního orgánu pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj a Platebního a certifikačního orgánu a Auditního orgánu Ministerstva financí. Za Evropskou komisi se setkání zúčastnili představitelé Generálního ředitelství pro regionální a městskou politiku (DG REGIO), Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňován (DG EMPL), Generálního ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova (DG AGRI) a Generálního ředitelství pro námořní záležitosti a rybolov (DG MARE).

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MMR poradí, jak správně postupovat v procesu veřejných zakázek
21.3.2019
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) prostřednictvím...
Další kritika MPO, na rozhodnutí o přidělení dotací žadatelé čekali skoro rok
5.3.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že na...
Vláda schválila návrh struktury operačních programů pro období po roce 2020
7.2.2019
Vláda v tomto týdnu rozhodla o struktuře operačních...
Ministryně MPO představila priority pro rok 2019, patří sem i podpora výstavby rychlého internetu
5.2.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) včera uspořádalo...
Rada ESIF složená z ministrů rozhoduje, jaké budou operační programy v období 2021-2027
25.1.2019
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada...

Diskuse

comments powered by Disqus