Domů Články MMR: Evropská komise byla v Praze informována o stavu čerpání

MMR: Evropská komise byla v Praze informována o stavu čerpání

V Praze proběhlo Výroční setkání s Evropskou komisí k programovému období 2014–2020. Čeští zástupci na něm seznámili představitele relevantních ředitelství Evropské komise s průběhem čerpání za jednotlivé operační programy a byla probrána i další související témata.

Jako každý rok i letos proběhlo na konci roku setkání s Evropskou komisí, na kterém jsme nejen prezentovali stav čerpání v České republice, ale řešili jsme i jiná, průřezová témata jako je podpora uhelných regionů, komunikace přínosů politiky soudržnosti nebo využívání vratné formy podpory – finančních nástrojů,“ uvedla ředitelka odboru řízení a koordinace fondů EU Kateřina Neveselá.
 
Celkem bylo za současné období proplaceno příjemcům 158,5 mld. Kč

Částka odpovídá více jak 27 % celkové částky přidělené pro ČR na období 2014–2020. „V listopadu a prosinci počítáme ještě se zrychlením čerpání, protože programy předkládají žádosti o proplácení nárazově – další vlnu žádostí očekáváme na konci roku,“ dodala Neveselá. Celkem je v současném období realizováno přes 171,5 tisíce projektů za téměř 372 mld. Kč.
 
Za českou stranu se jednání zúčastnili zástupci řídicích orgánů jednotlivých operačních programů, Národního orgánu pro koordinaci Ministerstva pro místní rozvoj a Platebního a certifikačního orgánu a Auditního orgánu Ministerstva financí. Za Evropskou komisi se setkání zúčastnili představitelé Generálního ředitelství pro regionální a městskou politiku (DG REGIO), Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňován (DG EMPL), Generálního ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova (DG AGRI) a Generálního ředitelství pro námořní záležitosti a rybolov (DG MARE).

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO chystá strategii a nový program na podporu umělé inteligence
17.1.2019
Umělá inteligence je jednou z prioritních oblastí,...
Čerpání dotací v roce 2018: 10 tisíc projektů podpořených z fondů EU
16.1.2019
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy...
Dodavatelé veřejných zakázek v ČR mají nově bezplatný přístup k technickým normám o elektronické fakturaci
3.1.2019
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s...
V rámci projektu WiFi4EU podalo v první vlně žádost 360 obcí
31.12.2018
Projektem WiFi4EU Evropská komise podporuje zavádění...
MPO zahájilo konzultace pro pokrytí ČR internetem před druhým kolem dotací
22.11.2018
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo novou...

Diskuse

comments powered by Disqus