Domů Články MPO má novou náměstkyni pro Evropskou unii a zahraniční obchod

MPO má novou náměstkyni pro Evropskou unii a zahraniční obchod

Novou náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka pro řízení sekce Evropské unie a zahraničního obchodu je od 1. listopadu 2019 Martina Tauberová. Funkci přebírá po Vladimíru Bärtlovi, který odchází do diplomatických služeb.

„Na MPO potřebujeme do zahraničního obchodu především lidi, kteří dokáží provázat svět úřadu s reálnými potřebami exportérů. Podle dosavadní kariéry toto Martina Tauberová jednoznačně splňuje a já se tak velmi těším na spolupráci.“, uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Dosavadní náměstek Vladimír Bärtl bude nově působit v diplomatických službách

„S Vladimírem Bärtlem si předávám pomyslný štafetový kolík, protože sama jsem po 18 letech v srpnu opustila diplomatickou službu a od září jsem na ministerstvu průmyslu a obchodu. Po obsahové stránce budu mít příležitost věnovat se dál mé oblíbené ekonomické diplomacii, což v současné době, kdy se má nastavit zcela nově, chápu také jako velkou výzvu,“ uvedla nová náměstkyně průmyslu a obchodu pro řízení sekce Evropské unie a zahraničního obchodu Martina Tauberová.

Ing. Martina Tauberová před nástupem na MPO pracovala téměř dvě desetiletí na různých pozicích na ministerstvu zahraničních věcí. A to jak v pražském ústředí, tak v zahraničí. Měla na starosti například transatlantickou a bezpečnostní politiku, západní Balkán a východní Evropu. V letech 2002 až 2006 působila jako diplomatka na českém velvyslanectví v USA, kde se věnovala vztahům USA s Evropskou unií a evropskými zeměmi. V posledních pěti let byla vedoucí obchodně-ekonomického úseku českého velvyslanectví v Rakousku. Zde se zaměřovala na podporu rozvoje obchodních vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem a zájmů českých firem na rakouském trhu. Zejména se zasazovala o nediskriminační zacházení a dodržování pravidel jednotného vnitřního trhu EU.

Zdroj: MPO

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Evropská komise chválí ČR za přípravu nového programového období 2021-2027
4.11.2019
Česká republika se podle Evropské komise velmi...
MPO při podpoře ICT projektů neřešilo jejich přínos, hlavním cílem bylo vyčerpat prostředky EU
30.10.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil podporu...
V neomezených tarifech Česká republika pomalu dohání EU
29.10.2019
Telekomunikační trh se za poslední měsíce posunul a...
Stát nabízel miliardu na rozvoj rychlého internetu, pošle ale jen polovinu kvůli formálním chybám
24.10.2019
Dotace na rychlý internet v malých obcích se opět...
MPO zahájilo veřejnou konzultaci k vysokorychlostnímu internetu
9.10.2019
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zahájilo veřejnou...

Diskuse

comments powered by Disqus