Domů Články MPO: mobilní tarify už máme horší než Maďaři. A jak se (ne)čerpají dotace na rychlý internet?

MPO: mobilní tarify už máme horší než Maďaři. A jak se (ne)čerpají dotace na rychlý internet?

Poté, co se náměstek ministerstva průmyslu pro digitalizaci Lubomír Bokštefl poslal Čechy za levnějším voláním do Polska, byl v březnu nahrazen Markem Ondrouškem. Podle náměstka ministra průmyslu pro digitalizaci Marka Ondrouška české mobilní tarify dnes zaostávají svou nabídkou pro zákazníky i za těmi maďarskými. Ondroušek se domnívá, že se na jaře český trh začal sice hýbat, pořád je ale prostor pro pokrok, jako je například zavedení neomezených dat. A co říká Ondroušek o (ne)čerpání 14 miliard na rychlý internet?

Ceny za volání se měly od jara snížit, žádné radikální změny nenastaly

"Čekal jsem to lepší. Čekal jsem, že si to někdo vezme jako svou vlajkovou loď a najde se subjekt, který si vylepší značku a nabídne nejlepší podmínky. Mrzí mě, že tady ten boj nevidím, chybí tu odvaha. Že tu nikdo nechce nabízet to nejlepší nejen na českém trhu a zároveň být i vzorem pro ostatní operátory v Evropě.", uvedl Ondroušek pro HN na dotaz, zda očekával snížení cen služeb.

Ondroušek: 14 miliard se nevyčerpá, ani je v současném stavu nelze vyčerpat. Je tam víc peněz, než je potřeba

"Prvně bych chtěl říci, že na území ČR se staví a buduje i bez těchto peněz. Ano, jsou tu nějaké prostředky určené pro stavbu, ale neznamená to, že tu bez nich nebude vysokorychlostní internet. Operátoři budují za své peníze, bez veřejných prostředků. Zásadním problémem je, že nesmíte dát ani jedno euro do míst, kde jsou to schopni tržně zvládnout operátoři. Navíc čím více zlepšíte podmínky pro budování, tím ubude míst, kde lze tyto peníze použít. Sami operátoři při tzv. mapování uvedli, že jsou schopni většinu republiky pokrýt tržně.", uvedl Ondroušek k možnosti čerpání 14 miliard na rychlý internet.

Kam se přesune 14 miliard?

"Ty peníze se neztratí. Dojde zřejmě pouze k realokaci na jiné projekty. Určitě bych se ale nebál, že se nebude stavět. Nejlepší by bylo, aby skončily tam, kde na ně dosáhne telekomunikační trh. Aby nebyl ochuzený o něco, co mu bylo přislíbeno. Teď je tedy nutné se soustředit na druhou výzvu, aby se mohlo co nejvíce z těchto peněz vyčerpat. Pak teprve se může řešit nějaká realokace.", uvedl pro HN Ondroušek.

Zdroj: HN

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Základní kámen loterijního zákona nefunguje, registr hráčů jen tak nebude
5.12.2017
Nový loterijní zákon platí už téměř rok, ale...
Antimonopolní úřad potvrdil půlmilionovou pokutu za tendr na NEN
30.11.2017
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)...
Ministerstvo dopravy nepravdivě obvinilo antimonopolní úřad kvůli mýtnému tendru
29.11.2017
Ministerstvo dopravy nepravdivě obvinilo ve svém...
Soud vydal zatykač na bývalého šéfa informatiky MPSV z kauzy OKsystem
28.11.2017
Městský soud v Praze vydal zatykač na obžalovaného...
Ministerstvo pokračuje s výběrem provozovatele mýtného systému, bez ohledu na negativní rozhodnutí ÚOHS
27.11.2017
Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jsme...

Diskuse

comments powered by Disqus