Domů Články Na Czech POINT vydáno již přes 5 milionů výpisů

Na Czech POINT vydáno již přes 5 milionů výpisů

Dne 3. května 2011 byla překonaná hranice 5 milionů výpisů na pobočkách Czech POINT, konkrétně se jednalo o výpis z katastru nemovitostí na pobočce ve statutárním městě Olomouc.

Největší zájem má veřejnost stále o výpis z rejstříku trestů, který tvoří 47,74 % ze všech vydaných dokumentů. Za ním následuje výpis z katastru nemovitostí s 24,31% podílem, třetí nejžádanější je se 17,34 % výpis z obchodního rejstříku. Po 4 letech ostrého provozu je v současné době občanům k dispozici již 6620 pracovišť Czech POINTAsistované místo výkonu veřejné správy,kde lze zažádat o výpis z veřejných i neveřejných rejstříků, podat podání, zažádat o datovou schránku, či provést autorizovanou konverzi na žádost.
, z čehož 77,58 % tvoří obecní úřady.

Jak jsme již zmiňovali v předchozím článku, poslanecká sněmovna v současné době projednává poslanecký návrh rozšíření služeb Czech POINTAsistované místo výkonu veřejné správy,kde lze zažádat o výpis z veřejných i neveřejných rejstříků, podat podání, zažádat o datovou schránku, či provést autorizovanou konverzi na žádost.
rovněž o banky a stavební spořitelny. Po projednání ve výboru pro veřejnou správu bude návrh poslán do druhého čtení ve sněmovně. Odpůrci rozšíření služeb Czech POINTAsistované místo výkonu veřejné správy,kde lze zažádat o výpis z veřejných i neveřejných rejstříků, podat podání, zažádat o datovou schránku, či provést autorizovanou konverzi na žádost.
však poukazují na možnost snadného zneužití této velmi populární služby soukromými institucemi.

Další novinkou na Czech POINTech je tzv. „rozsáhlá konverze dokumentů“, který se používá pro autorizovanou konverzi dokumentu, který má 150 stran a více. Tato služba bude prováděna pouze na specializovaných pracovištích eGONcenter, která jsou pro tyto potřeby vybavena.  eGoncentra je možné navštívit osobně, je však doporučeno předem se telefonicky domluvit.

zdroj: mvcr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tendr na provozování datových schránek získá do konce roku 2017 opět Česká pošta
16.9.2014
Ministr vnitra předložil vládě materiál, podle něhož má...
Podmínky k zapojení bank do systému Czech POINT byly se zpožděním zveřejněny
16.9.2014
Ministerstvo vnitro minulý týden zveřejnilo ve věstníku...
Boj za transparentní zakázky – posvětí vláda zadávání IT tendrů napřímo poště?
16.9.2014
České poště se otevírá možnost získávat bez soutěže...
Slovník eGovernmentu
16.9.2014
Archiv zařízení podle zákona č.499/2004 Sb., o...

Diskuse

comments powered by Disqus