Domů Články Namísto miliardové zakázky pro Českou poštu vypíše stát tendr

Namísto miliardové zakázky pro Českou poštu vypíše stát tendr

Šestimiliardovou zakázku na telekomunikační služby pro státní úřady nezadá ministerstvo vnitra bez soutěže České poště (ČP), ale stát vypíše standardní tendr, do něhož se může přihlásit více zájemců z řad telekomunikačních operátorů. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Tendr chce ministerstvo spustit co nejrychleji. Zadávací dokumentace má být hotova do 14 dnů. ČP rozhodnutí ministerstva vnitra nekomentovala, tendru se bude chtít zúčastnit.

"Komunikační infrastrukturu veřejné správy spustíme tak, jak byla plánována na začátku," řekl HN vrchní ředitel sekce pro informatiku a eGovernment ministerstva vnitra Jaroslav Mráz. Současný kontrakt se čtyřmi operátory vyprší příští rok v březnu a pro poskytování datových služeb pro úřady je nutné vypsat novou soutěž.

Po volbách vnitro zvažovalo, že poskytováním telekomunikačních služeb pro centrální úřady pověří ČP, s níž ministerstvo podepsalo i memorandum. Plán učinit z pošty superoperátora pro státní správu ale nyní podle Mráze padl. "Podle názoru našich právníků tu bylo nemalé riziko, že bychom skončili s Českou poštou u soudů, které by vyvolali ostatní operátoři," vysvětlil. Ministerstvo vnitra si podle HN navíc nebylo jisté, zda bude pošta vůbec schopná jako operátor od příštího dubna fungovat.

HN k tendru píšou, že půjde pouze o pevná datová připojení a licitovat se bude o cenách jednotlivých služeb. Ministerstvo pak s operátory uzavře rámcovou smlouvu s maximální cenou. Jednotlivé úřady si poté budou samy dělat tendry na služby, které potřebují.

"Navíc tendr více otevřeme i alternativním a menším regionálním operátorům i metropolitním sítím, které si budují města nebo kraje," dodal Mráz.

zdroj: http://www.financninoviny.cz/zpravy/namisto-miliardove-zakazky-pro-ceskou-postu-vypise-stat-tendr/542237

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Garanční výbor podpořil zákon o právu na digitální služby
10.9.2019
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kterému...
Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o digitální dani
5.9.2019
Vláda od Ministerstva financí obdržela návrh na...
Přípravy na spuštění projektu elektronické neschopenky podle MPSV pokračují
5.9.2019
Datum spuštění projektu elektronické neschopenky...
Česká pošta začne nabízet samoobslužné kiosky, nahradí automatizace nedostatek zaměstnanců?
4.9.2019
Obchodní ředitel České pošty Martin Vránek představil...
Vláda schválila novelu daňového řádu, která přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní
27.8.2019
Klíčovou změnou novely je legislativní ukotvení "online...

Diskuse

comments powered by Disqus