Domů Články Namísto miliardové zakázky pro Českou poštu vypíše stát tendr

Namísto miliardové zakázky pro Českou poštu vypíše stát tendr

Šestimiliardovou zakázku na telekomunikační služby pro státní úřady nezadá ministerstvo vnitra bez soutěže České poště (ČP), ale stát vypíše standardní tendr, do něhož se může přihlásit více zájemců z řad telekomunikačních operátorů. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Tendr chce ministerstvo spustit co nejrychleji. Zadávací dokumentace má být hotova do 14 dnů. ČP rozhodnutí ministerstva vnitra nekomentovala, tendru se bude chtít zúčastnit.

"Komunikační infrastrukturu veřejné správy spustíme tak, jak byla plánována na začátku," řekl HN vrchní ředitel sekce pro informatiku a eGovernment ministerstva vnitra Jaroslav Mráz. Současný kontrakt se čtyřmi operátory vyprší příští rok v březnu a pro poskytování datových služeb pro úřady je nutné vypsat novou soutěž.

Po volbách vnitro zvažovalo, že poskytováním telekomunikačních služeb pro centrální úřady pověří ČP, s níž ministerstvo podepsalo i memorandum. Plán učinit z pošty superoperátora pro státní správu ale nyní podle Mráze padl. "Podle názoru našich právníků tu bylo nemalé riziko, že bychom skončili s Českou poštou u soudů, které by vyvolali ostatní operátoři," vysvětlil. Ministerstvo vnitra si podle HN navíc nebylo jisté, zda bude pošta vůbec schopná jako operátor od příštího dubna fungovat.

HN k tendru píšou, že půjde pouze o pevná datová připojení a licitovat se bude o cenách jednotlivých služeb. Ministerstvo pak s operátory uzavře rámcovou smlouvu s maximální cenou. Jednotlivé úřady si poté budou samy dělat tendry na služby, které potřebují.

"Navíc tendr více otevřeme i alternativním a menším regionálním operátorům i metropolitním sítím, které si budují města nebo kraje," dodal Mráz.

zdroj: http://www.financninoviny.cz/zpravy/namisto-miliardove-zakazky-pro-ceskou-postu-vypise-stat-tendr/542237

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Budou mít elektronické petice stejnou váhu jako papírové?
14.6.2019
Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednal novelu...
Senát schválil odklad e-neschopenky, čeká se už jen na podpis prezidenta
13.6.2019
Senátoři včera schválili odklad startu projektu...
Elektronickému stavebnímu deníku dala vláda naději
11.6.2019
Vláda dala včera neutrální stanovisko návrhu na změnu...
Ministryně Maláčová jmenovala nové náměstky, náměstkem pro ICT bude Jan Baláč
4.6.2019
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)...
ČD - Telematika dále posiluje wi-fi na nádražích, spojila síly s největší světovou sítí Fon
31.5.2019
Přístup k bezdrátové síti wi-fi na vybraných nádražích...

Diskuse

comments powered by Disqus