Domů Články Nový ministr Havlíček vymění dva své náměstky, skončil "internetový" náměstek Pilný

Nový ministr Havlíček vymění dva své náměstky, skončil "internetový" náměstek Pilný

Nový ministr Havlíček se rozhodl rozhodl realizovat personální obměnou dvou politických náměstků, jak avizoval minulý týden. První politickou náměstkyní na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) se stane Silvana Jirotková, jež dosud vedla státní agenturu CzechInvest, a stane se tak jeho "pravou" rukou. V polovině května si přivede ještě druhého náměstka, kterým bude Jan Dejl z ministerstva financí. Na současném postu skončí dva političtí náměstci, Alexandra Rudyšarová a Ivan Pilný. „Internetový“ náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Ivan Pilný ve funkci již skončil, nahradila jej Jirotková.

Jirotková se generální ředitelkou státní Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, která pomáhá lákat zahraniční investory do Česka a podporuje české firmy, stala loni v březnu. Předtím tam působila jako ředitelka odboru interních projektů.

"Dejl je nyní na ministerstvu financí vedoucím oddělení Podpora exportu a strategického významu. Doposud zodpovídal za výkon akcionářských práv státu v klíčových firmách, jako jsou Letiště Praha, ČEPRO, MERO, ČEB, EGAP a ČEZ.", uvedl informaci server CT24.

Premiér Babiš zadal novému ministrovi řadu úkolů

Nový ministr by měl podle premiéra mimo jiné přijít s řešením, jak zefektivnit spolupráci s dalšími ekonomickými rezorty a státními institucemi, například agenturami CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, Českou exportní bankou či Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou. „Je potřeba, abychom v zahraničí vystupovali z hlediska exportní diplomacie jednotně,“ uvedl předseda vlády. Dalšími úkoly nového ministra budou především boj proti byrokracii, digitalizace, realizace vládního Desatera pro podnikatele, příprava investičního plánu i nového státního rozpočtu.

Havlíček se nejdříve seznámí s fungováním agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism

Bývalá ministryně průmyslu Marta Nováková při svém odchodu uvedla, že by se všechny tři agentury, tedy CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, měly propojit do poloviny letošního roku. Havlíček k tomu řekl, že se nejdříve musí vyřešit sídlo agentur, aby všechny byly na jednom místě a byly dopravně dostupné pro klienty a aby byly vybaveny pro zákazníky tak, jak se očekává v době nových technologií. Původní objekty v centru Prahy se dají podle něj využít jinak a na nákladech jednotlivých agentur by se mohlo uspořit až 30 procent.

Zdroj: CT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Společnost s ručením omezením lze založit za jediný den, i díky elektronizaci či Portálu občana
16.7.2019
Zahájit podnikání se v České republice dá zvládnout za...
Vize MPO, podnikatelům by měla ubýt administrativní zátěž
10.7.2019
Hlášení či statistik, které musí vyplňovat podnikatelé,...
Česká republika se připojila k závěrům Rady k budoucnosti digitalizované Evropy po roce 2020
12.6.2019
Česká republika se připojila k závěrům o budoucnosti...
Vláda schválila program za 6 mld. Kč s názvem The Country for the Future, který pomůže firmám s inovacemi
21.5.2019
Vláda na včerejším jednání schválila návrh nového...
MPO: Firmy mohou začít žádat o dotace na vysokorychlostní internet, k dispozici bude 1 miliarda
9.5.2019
Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující...

Diskuse

comments powered by Disqus