Domů Články Nový náměstek ministra zdravotnictví Vrubel se zaměří na eRecepty

Nový náměstek ministra zdravotnictví Vrubel se zaměří na eRecepty

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek jmenoval Mgr. Filipa Vrubla (34) na pozici náměstka ministra. Jedná se o druhého politického náměstka ministra po MUDr. Aleně Šteflové, Ph.D., MPH, kterou ministr jmenoval v prosinci loňského roku. Na ministerstvu bude mít na starosti zejména legislativu k zavedení lékového záznamu a dalších funkcionalit spojených s eRecepty. Dalším úkolem Filipa Vrubla bude stabilizace lékárenského sektoru, především odměňování a zajištění dostupnosti lékáren. V neposlední řadě bude v budoucnu koordinovat legislativní revizi systému cen a úhrad léčiv či regulaci vstupu inovací do systému zdravotního pojištění.

Vrubel několik let působil v pozici ředitele odboru farmacie na Ministerstvu zdravotnictví

V roce 2013 se stal náměstkem ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv se zodpovědností za všechny odborné agendy ústavu. Po dobu jeho působení ve státní správě se podílel na tvorbě celé řady zákonů a koncepcí, zejména se zaměřením na lékovou politiku a lékárenství, zdravotnické prostředky, regulaci reklamy ve zdravotnictví a veřejné zdravotní pojištění.

Byl členem mnoha odborných komisí jak při Ministerstvu zdravotnictví, tak i na vládní úrovni a v rámci pracovních skupin Evropské komise a Rady. Po odchodu ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv přešel do poradenského a advokátního sektoru.

V rámci advokátní kanceláře Deloitte Legal pracoval pro celou řadu organizací působících v oblasti zdravotnictví, a to zejména na strategických projektech, nastavování interních procesů, kontrole souladu procesů s právními předpisy a poradenství v oblasti farmaceutického práva a veřejného zdravotního pojištění. Spolupráci s Deloitte ukončil na začátku února, v souvislosti se jmenováním do správních rad zdravotních pojišťoven.

Krátce také působil na ministerstvu v pozici externího poradce ministra Adama Vojtěcha

Právníků, jako je pan Vrubel, kteří by se specializovali na zdravotnictví a mají jak zkušenost ze státní správy, tak i ze soukromého sektoru, a mohou tak komplexně pochopit a popsat různé souvislosti, není mnoho. Proto jsem přesvědčen o tom, že pan Vrubel bude pro ministerstvo velkým přínosem,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: mzcr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Aktuální návrh eNeschopenek z dílny MPSV je nesystémový polotovar, doktoří se bouří
14.2.2019
Sdružení praktických lékařů (SPL) i Hospodářská komora...
Od ledna 2019 končí výjimka na eRecepty, lékaři je budou vydávat povinně
2.1.2019
S příchodem Nového roku přišla na české lékaře další...
Lékaři brojí proti e-neschopenkám
27.11.2018
Celkovou reformu elektronizace poslanci odložili na rok...
Ministerstvo připravilo koncepci elektronického zdravotnictví, start má být v polovině roku 2020
16.11.2018
Ministerstvo zdravotnictví připravilo věcný záměr...
Sdílený elektronický lékový záznam bude fungovat v rámci eReceptu
11.10.2018
Novelu zákona o léčivech, která přináší bezpečný...

Diskuse

comments powered by Disqus