Domů Články Olomoucký kraj hlasoval proti stávající podobě #EET, i s podporou vládních stran

Olomoucký kraj hlasoval proti stávající podobě #EET, i s podporou vládních stran

Olomoucký kraj dnes i za podpory zastupitelů za ČSSD schválil zákonodárnou iniciativu, která vyjímá ze zákona o elektronické evidenci tržeb (#EET) malé živnostníky, jejichž obrat je menší než 10 milionů korun za rok.

„V regionech nemá EET podporu ani občanů, se kterými jsou naši starostové v každodenním styku, a dokonce už ani některých krajských zastupitelů, kteří jsou příslušní vládnoucí koalici. Při dnešním hlasování v Olomouckém kraji se postavili zastupitelé za ČSSD proti své straně a náš návrh na vynětí malých živnostníků podpořili, stejně jako se to stalo už v Libereckém kraji,“ uvedl předseda STAN Petr Gazdík.

Cílem novely STAN je nově definovat účastníky EET tak, že se bude jednat pouze o poplatníky daně z příjmu fyzických a právnických osob, kteří jsou zároveň plátci DPH, a jejich zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní rok je kalendářní měsíc. Měsíční plátci totiž mají roční obrat nad 10 milionů korun, zatímco čtvrtletní plátci mají obrat nižší – a právě jich by se tato povinnost podle STAN týkat neměla.

EET se nelíbí v Olomouckém ani Libereckém kraji

„Na vesnicích máme pět pilířů občanské vybavenosti. Poštu, školu, obchod, kostel a hostinec. Pošty už nám likvidují a teď přišla řada na malé obchody a hospody a já se děsím, kdy přijde řada na školy a kostely. Už dlouho upozorňujeme na to, že zákon o EET bude mít velmi negativní dopad na život v obcích a městech, a hejtmani a vládní strany by si to měly uvědomit dřív, než narazí na odpor nejen občanů, ale i vlastních straníků v regionech, jako se to už stalo v Olomouckém a Libereckém kraji,“ dodal starosta Dolních Studének Radim Sršeň.

Zdroj: STAN

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Z dílny ministerstva financí vzešel návrh zákona o digitální dani
9.7.2019
Ministerstvo financí (MF) minulý týden odeslalo do...
Projekt MoJe daně - on-line finančního úřad má nabídnout klientský přístup a snazší orientaci v daních
26.6.2019
Ministerstvo financí pracuje na projektu MoJe daně,...
MV chystá projekt online podání daňového přiznání nebo přihlašování do Portálu přes internetové bankovnictví
24.6.2019
Spuštěním Portálu občana v červenci loňského roku spolu...
eNeschopenka definitivně schválena podpisem prezidenta
20.6.2019
Do Poslanecké sněmovny bylo doručeno rozhodnutí...
Budou mít elektronické petice stejnou váhu jako papírové?
14.6.2019
Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednal novelu...

Diskuse

comments powered by Disqus