Domů Články Pokuty od antimonoplního úřadu za JŘBU míří na vnitro a na obranu

Pokuty od antimonoplního úřadu za JŘBU míří na vnitro a na obranu

Ministerstva obrany a vnitra jsou mezi pokutovanými subjekty za zadávání veřejných zakázek na IT systémy v jednacím řízení bez uveřejnění (JŘBU). Ekonomickému deníku to potvrdila tisková oddělení institucí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, obě instituce se proti verdiktu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odvolaly.

V druhé polovině září oznámil, že pokutoval ministerstva za zadávání IT zakázek v jednacím řízení bez uveřejnění některá ministerstva. Celková výše pokut byla 3 miliony korun. Vzhledem k prvostupňovému rozhodnutí, nechtěl předseda úřad Petr Rafaj sdělit, které státní instituce byly pokutovány. „Zadání veřejných zakázek na technickou podporu, rozvoj a správu IT systémů v jednacím řízení bez uveřejnění jsou v posledním období předmětem intenzivního šetření antimonopolního úřadu. Použití jednacích řízení bez uveřejnění v oblasti veřejných zakázek na IT technologie bylo ve veřejném prostoru předmětem kritiky,“ konstatoval tehdy v tiskovém prohlášení předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Ekonomickému deníku se podařilo zjistit, že pokutovanými jsou ministerstva vnitra a obrany

Mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška uvedl, že oba projekty, za které úřad udělil pokuty, jsou staré projekty z let 2014 a 1994. Nechtěl však specifikovat o jaké projekty se jedná. „V obou případech bude Ministerstvo vnitra podávat rozklad,“ sdělil Krátoška s tím, že na vnitru již fungují zcela jiná pravidla. „Vše jde přes úřad Hlavního architekta eGovernmentu,“ dodal k tomu Krátoška.

Druhým pokutovaným ministerstvem je Ministerstvo obrany ČR. „V konkrétním případě se jedná o rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V současné době běží lhůta pro podání rozkladu, proto zatím oficiální rozhodnutí Ministerstva obrany nelze sdělit. Je však velmi pravděpodobné, že ministerstvo rozklad podá,“ uvedl pouze Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Zdroj: kurzy.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Pošta doručovala v jiném městě, chybu neuznala, ČTÚ udělil pokutu
16.3.2018
Česká pošta nemá zavedeny účinné kontrolní mechanismy,...
Ministr vnitra vyhlásil výběrové řízení na šéfa pošty, nástup do služby je 1. května
15.3.2018
České poště chyběla smysluplná vize fungování podniku,...
Provoz datových schránek v příštích pěti letech zlevní
8.3.2018
Ministerstvo vnitra poté, co obdrželo souhlas Evropské...
Problémy s mýtným tendrem nekončí, antimonopolní úřad zamítl rozklad Ťoka
7.3.2018
Předseda Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)...
Do tendru se přihlásila jediná firma - Outsourcing ICT pro CzechTrade zajistí Autocont
6.3.2018
Následující 4 roky se bude o kompletní ICT služby...

Diskuse

comments powered by Disqus