Domů Články Praha oddálila krizi - dočasná smlouva na provoz metropolitní sítě uzavřena

Praha oddálila krizi - dočasná smlouva na provoz metropolitní sítě uzavřena

Pražský magistrát včera uzavřel dočasnou smlouvu se společností T-Systems na provoz metropolitní datové sítě Mepnet, na kterou je kromě magistrátu napojena i záchranná služba či městská policie. Praha tím ale riskuje napadení u antimonopolního úřadu, už loni Praha za tuto zakázku dostala pokutu ve výši 1,1 milionu korun. Kvůli rozhodnutí ÚOHS hrozilo vypnutí této důležité sítě, proto radní zvolili tento riskantní krok.

Radní pro oblast informatiky Eva Vorlíčková (TOP 09) uvedla, že kdyby toto rozhodnutí neučinila, nastal by chaos. Rozhodla se prý tedy vzniklý problém řešit snížením provozní ceny současného systému a omezením jeho funkcí jen na ty nezbytně nutné, a to oslovením stávajícího dodavatele pouze na překlenovací období do ukončení nového otevřeného výběrového řízení.

Město nyní připravuje zadávací dokumentaci k otevřenému výběrovému řízení, jehož vypsání Praze nařídil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad na to dal Praze pět měsíců, pražský magistrát ale dosud nic nepřipravil a lhůta 14. února vypršela. Současná koalice se domnívá, že zaspalo minulé vedení města a odboru informatiky, které nepředložilo na jednání rady žádný návrh řešení této situace.

Na metropolitní síť jsou napojeny informační systémy městské policie, zdravotnické záchranné služby a  krizového řízení města. Síť provozuje dlouhodobě společnost T-Systems, které Praha v roce 2010 zadala další zakázku za 196,8 milionu korun bez otevřené soutěže. Na to si stěžovala společnost GTS Czech, ÚOHS jí dal za pravdu a nařídil Praze smlouvu s dodavatelem zrušit. Firmě GTS se nelíbí ani současné řešení, podle ní je v rozporu se zákonem a lze očekávat další stížnosti u antimonopolního úřadu.

zdroj: CTK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Kasační stížnost ÚOHS na mýtný tendr uspěla, další prohra pro Kapsch
19.9.2019
Nejvyšší správní soud včera vydal rozsudek, kterým...
Kvůli tendru na síť Pegas byla podaná stížnost k antimonopolnímu úřadu
20.8.2019
Nordic Telecom poslal stížnost na Úřad pro ochranu...
Kapsch podal na antimonopolní úřad již třetí žalobu, proč se ÚOHS odmítl zabývat předchozími žalobami?
30.7.2019
Společnost Kapsch podala další žalobu na Úřad pro...
ÚOHS řeší první stížnosti v souvislosti s omezením Huawei
24.7.2019
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) řeší podle...
Opencard: Soud i podruhé zrušil rozsudek nad exprimátorem Hudečkem a dalšími
18.7.2019
Pražský vrchní soud podruhé zrušil odsuzující rozsudek...

Diskuse

comments powered by Disqus