Domů Články Praha zpřístupní svůj majetek online

Praha zpřístupní svůj majetek online

Hlavní město spustí v dubnu další nástroj k přehledu majetku. Podle radních se jedná o další krok v transparentnosti po úspěšném spuštění Realitního portálu hl. m. Prahy, kde jsou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města. V první fázi budou data o majetku zadávaná manuálně, do budoucna magistrát plánuje přejít na automatizované generování údajů o majetku.

„Majetkový portál Praha prezentuje jednoduchým, transparentním a přehledným způsobem výsledky činností odboru hospodaření s majetkem, a to nejen pro odborné instituce či veřejnou správu, ale i pro širokou veřejnost. Takto budou mít možnost všichni nahlédnout k nám pod pokličku, protože i veřejnost má právo znát tyto informace,“ říká radní Jan Chabr.

„Celý systém je nastaven velmi detailně, vkládají se do něj data poté, co jsou získána z evidence majetku a je ověřena jejich správnost. V první fázi je web koncipován jako statický, data se nahrávají ručně ze systému. Ale chceme jít dále. Aktuálně probíhají přípravné fáze a testování pro napojení na systém evidence majetku tak, aby se z něho data generovala automaticky,“ dodává Jan Rak, ředitel odboru hospodaření s majetkem pražského magistrátu.

Zakázku dostala na starosti společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika s.r.o. Majetkový portál Prahy je součástí aktivit oddělení poradenských služeb pro veřejný sektor - týmu zaměřeného na vytváření jednoduchých, rychlých a efektivních platforem pro komunikaci vedení úřadů a měst s občany.

Zdroj: praha.eu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Opencard: Soud i podruhé zrušil rozsudek nad exprimátorem Hudečkem a dalšími
18.7.2019
Pražský vrchní soud podruhé zrušil odsuzující rozsudek...
Městský podnik Operátor ICT obměnil představenstvo a dozorčí radu
10.1.2019
Novým předsedou dozorčí rady se stal Michal Bláha...
Praha vypsala mega tendr na provoz sdílených elektromobilů
28.11.2018
Praha chce v roce 2020 spustit projekt sdílených...
Skončí s novým vedením Chytrá Praha a Chytré Lavičky?
15.11.2018
Nová koalice, která se chystá převzít vládu nad Prahou,...
Ve všech pražských tramvajích půjde od příštího roku platit jízdenku kartou, v metru to nepůjde
12.11.2018
Všechny tramvaje pražské MHD budou do poloviny příštího...

Diskuse

comments powered by Disqus