Domů Články Pravidla Účtenkovky se mění kvůli "profesionálním" hráčům

Pravidla Účtenkovky se mění kvůli "profesionálním" hráčům

Větší šance na výhru, nový automobil a limit počtu účtenek na jednoho soutěžícího. To jsou hlavní změny, které od 1. prosince čekají na soutěžící v účtenkové loterii Ministerstva financí. Cílem inovací je udržet vysoký zájem o soutěž, přilákat nové soutěžící a vyvrátit veškeré pochybnosti o tom, že jsou pokusy o obcházení pravidel loterie tolerovány. Pro vyloučení jakýchkoliv pochybností o řádném průběhu Účtenkovky přistoupil úřad k omezení počtu účtenek na jednoho hráče za měsíc. Nově bude moci každý hráč registrovat maximálně 500 účtenek.

Do limitu se započítávají i účtenky, které z důvodu nesplnění pravidel stanovených v herním plánu nebudou zařazeny do slosování. I nadále bude provozovatel loterie důsledně dohlížet na to, aby každý hráč měl pouze jeden hráčský účet, a to například prostřednictvím ověřování totožnosti v případě významnějších výher.

Účtenková loterie funguje od 1. října 2017 a dosud proběhlo již 25 slosování

Během dvou let provozu bylo do Účtenkovky téměř 400 milionů účtenek. Počet soutěžících, kteří se Účtenkovky aktivně zúčastnili a zaregistrovali alespoň jednu účtenku, dosáhl téměř 1 milionu. Pravidelně se do hry zapojuje 300-400 tisíc spotřebitelů

„Ministerstvo financí na dodržování pravidel Účtenkovky dohlíží velmi pozorně. Ochrana poctivých hráčů před případným zneužitím či ohýbáním pravidel je pro nás prioritou. To byl také hlavní důvod, proč jsme na základě analýzy zkušeností ze zahraničí přistoupili k pravidlu, že jeden soutěžící může od jednoho obchodníka zaregistrovat pouze jednu účtenku denně a nyní jsme přistoupili i k limitu 500 účtenek denně. Ten je přitom dostatečný i pro ty případy, kdy účtenky na jeden účet registruje celá rodina," říká ministryně financí Alena Schillerová.

Ministerstvo financí naopak nebude přistupovat ke stanovení spodní hranice hodnoty účtenky

Existují zcela legitimní obchodní modely, které mohou generovat účtenky v hodnotě nižší než 1 Kč. Typicky v případě obchodního zastoupení neevidujícího poplatníka poplatníkem tržby již evidujícím (v souvislosti s tím, že dosud nenaběhla zbývající fáze elektronické evidence tržeb), nebo při vracení lahví a podobně. Vylučovat tyto tržby by nepředstavovalo systémové řešení, ale ústupek případným podvodníkům, na které však Finanční správa má dostatečné nástroje již nyní.

Zdroj: mfcr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Prezident podepsal rozšíření EET na malé živnostníky
24.9.2019
Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal rozšíření...
Start další fáze EET se blíží, čeká se na podpis prezidenta
18.9.2019
Parlament minulý týden schválil návrh novely zákona o...
Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o digitální dani
5.9.2019
Vláda od Ministerstva financí obdržela návrh na...
MPO a MF představily živnostenský balíček, která má i díky elektronizaci usnadnit život podnikatelů
2.9.2019
Živnostenský balíček, který usnadní život malým a...
Huawei vyhrála tendr ministerstva financí, navzdory varování NÚKIB
29.8.2019
Společnost Huawei přes českého partnera Huatech...

Diskuse

comments powered by Disqus