Domů Články Pražská radní Vorlíčková chce revitalizovat projekt Opencard

Pražská radní Vorlíčková chce revitalizovat projekt Opencard

Podle pražské radní pro informatiku Evy Vorlíčkové projekt Opencard tři roky umíral. Nyní jej chce očistit a přivést k životu moderní dopravní a městskou kartu, kterou by mohli cestující využívat při cestách v Praze i napříč středními Čechami. Uvedla to v rozhovoru pro E15. Co se týče svého obvinění v kauze Opencard, považuje celou kauzu za tak absurdní, že k obžalobě prý nemůže dojít. A co v rozhovoru dále prozradila?

Některé ze smluv uzavřené za primátora Pavla Béma jsou duplicitní

Několika firmám byly zadávány ty samé zakázky. Šlo zejména o projektová řízení nebo konzultační služby. Je prý možné, že Praha bude vyžadovat částky zpět. Jedná se asi o 30 milionů korun.

Všechny zakázky se uskutečnily v období od roku 2007 do roku 2010, kdy byl ředitelem odboru informatiky Václav Kraus. Pod jeho vedením stoupl rozpočet odboru dvojnásobně až trojnásobně. Největší částky šly do projektu Opencard. Haguess dostal asi 400 milionů korun a dalších 800 milionů šlo ven firmám „salámovou metodou“ nejenom z odboru informatiky magistrátu, ale také z Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Služby Opencard budou rozšiřovány

Opencard znají občané především jako jízdenku. K tomu lze kartu v současnosti využívat i jako kartu do knihovny, parkovací kartu a průkazku na slevy. Tyto služby chce magistrát zachovat, ale není úplně spokojen s jejich používáním, a proto je bude dále vyvíjet a doplňovat služby další. Pro občany bude zajímavý i další rozvoj dopravy placený Opencard mezi Prahou a Středočeským krajem.

Nový ředitel odboru informatiky v roce 2012 zjistil, že karta nebyla poslední tři roky vyvíjená. Nic se na ní neudělalo. Radní si to vysvětluje i tím, že Praha s Haguessem uzavírala smlouvy vždy po dvou měsících na částku 8 milionů korun.

Zdroj: E15.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Praha zpřístupní svůj majetek online
7.3.2019
Hlavní město spustí v dubnu další nástroj k přehledu...
Městský podnik Operátor ICT obměnil představenstvo a dozorčí radu
10.1.2019
Novým předsedou dozorčí rady se stal Michal Bláha...
Praha vypsala mega tendr na provoz sdílených elektromobilů
28.11.2018
Praha chce v roce 2020 spustit projekt sdílených...
Městský soud zkreslil výpovědi svědků v kauze Opencard
21.11.2018
Zkreslení výpovědí nebo jejich nepřesná interpretace...
Skončí s novým vedením Chytrá Praha a Chytré Lavičky?
15.11.2018
Nová koalice, která se chystá převzít vládu nad Prahou,...

Diskuse

comments powered by Disqus