Domů Články Příprava na IT zakázky MPSV probíhá podle plánu, na výplatu dávek se hledá nový dodavatel

Příprava na IT zakázky MPSV probíhá podle plánu, na výplatu dávek se hledá nový dodavatel

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v současné době připravuje přes dvacet zadávacích řízení, která mají řešit neutěšenou smluvní situaci v IT oblasti. MPSV předpokládá, že podle dosavadních výsledků dojde k vypsání zadávacích řízení na agendové systémy na počátku čtvrtého kvartálu 2014, vydání předběžných oznámení bude realizováno na konci září 2014.

Připravuje se přes dvacet tendrů na zajištění IT služeb

MPSV v současné době připravuje přes dvacet zadávacích řízení, která mají řešit neutěšenou smluvní situaci v IT oblasti. Největší pozornost ministerstva je samozřejmě zaměřena na přípravu zadávacích řízení, která mají v budoucnu zajistit výplatu nepojistných sociálních dávek a dávek státní politiky zaměstnanosti. MPSV dále připravuje zadávací řízení například na komunikační infrastrukturu, dodávku HW architektury, elektronickou spisovou službu apod.

MPSV bude využívat služeb OKSystem v rámci JŘBÚ i v letech 2015 a 2016, pak přijde nový dodavatel

„Již od svého nástupu, po seznámení se stavem IT na ministerstvu, jsem uváděla, že k realizaci zadávacích řízení nás čeká dlouhá a náročná cesta. S ohledem na projektové a legislativní lhůty nemůže být vše dokončeno ještě v tomto roce. Z tohoto důvodu předpokládá ministerstvo u agendových systémů přechodné období fungování stávajícího systému společnosti OKsystem i v roce 2015 a 2016,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„Na základě několika jednání s ředitelem společnosti OKsystem jsme začali připravovat prováděcí smlouvy na rok 2015, které zajistí plynulé pokračování výplaty všech dávek. Dále předpokládáme, že ve 4. čtvrtletí 2014 bude zahájeno jednací řízení bez uveřejnění, jehož cílem je zejména uzavřít smlouvu na zajištění součinnosti, migraci dat a také údržby, správy a legislativního vývoje, které by mělo zajistit pokračování výplaty dávek až do doby, kdy dojde k nasazení nových či staronových informačních systémů,“ doplnila náměstkyně ministryně pro IT Iva Merhautová.

Zdroj: MPSV

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Na eGovernment šlo 25 miliard z EU fondů určených na rozvoj regionů
13.10.2014
Do konce letošního léta vyčerpala Česká republika 370,3...
Přehled veřejných zakázek z oblasti eGovernmentu za 17. týden letošního roku
16.9.2014
Server eGov.cz Vám přináší přehled nejvýznamnějších...
Přehled veřejných zakázek z oblasti eGovernmentu za 16. týden letošního roku
16.9.2014
Server eGov.cz Vám přináší přehled nejvýznamnějších...
Přehled veřejných zakázek z oblasti eGovernmentu za 13. týden letošního roku
16.9.2014
Server eGov.cz Vám přináší přehled nejvýznamnějších...
Přehled veřejných zakázek z oblasti eGovernmentu za 12. týden letošního roku
16.9.2014
Server eGov.cz Vám přináší přehled nejvýznamnějších...

Diskuse

comments powered by Disqus