Domů Články Projekty financované z IROP získaly ocenění v soutěži Egovernment The Best 2019

Projekty financované z IROP získaly ocenění v soutěži Egovernment The Best 2019

Jedním ze specifických cílů, kam směřuje podpora z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), je e-Government, pro který je určeno celkem 9 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Projekty e-Governmentu nejenom mění fungování veřejné správy a eliminují méně pozitivní zkušenosti s úřady, ale některé projekty se díky své zajímavosjekt maanžer projektu ti účastnily 14. ročníku soutěže Egovernment The Best 2019.

„Těší mě, že projekty financované z Integrovaného regionálního operačního programu přispívají ke zlepšení fungování veřejné správy v ČR a o to víc mě těší, když přínos zrealizovaných projektů ocení i odborníci z oblasti e-GovernmentModernizace veřejné správy s využitím nových možností informačních a komunikačních technologií s cílem maximálněě zpřístupnit a zjednošit pro občany styk s veřejnou správou.
a IT,“
řekl náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád.

Do letošního ročníku v rámci čtyř kategorií bylo přihlášeno celkem 33 projektů, z toho 3 projekty byly financovány z IROP

Vítězem soutěže v kategorii Obce se stal projekt „Moderní elektronický úřad“, který snižuje administrativní zátěže občanů i pracovníků Městského úřadu Svitávka a posiluje transparentnost transakcí. Cílem projektu byla modernizace a centralizace IT infrastruktury, která byla před zahájením realizace projektu značně roztříštěná. Na této infrastruktuře bylo cílem  vybudovat základy pro umožnění elektronizace Městyse včetně jeho příspěvkových organizací. Zajištění bezpečnosti, dostupnosti informačních systémů, pro pracovníky Městyse a jeho PO, ale i informací pro občany obce i všechny, kteří potřebují s obcí komunikovat, popř. získat informace.

Druhé místo v kategorii Kraje získal projekt „Evidenční systém sbírkových předmětů Zlínského kraje“, který usnadňuje aktivity paměťových institucí v oblasti sbírkotvorné činnosti. Hlavním cílem bylo zajištění společné správy, metodiky a komplexní systémové podpory pro vedení elektronické evidence sbírkových předmětů, které jsou majetkem Zlínského kraje.

Třetí místo ve stejné kategorii získal projekt „Systém pomoci na vyžádání“ pro podporu operačního řízení během poskytování včasné a kvalitní přednemocniční péče obyvatelstvu v Moravskoslezském kraji.

"Předmětem projektu je pořízení specifického informačního systému pro podporu operačního řízení. Cílem projektu je zvýšení kvality a rychlosti poskytnutí přednemocniční péče obyvatelstvu, které potřebuje zdravotnickou pomoc. Dojde k rozšíření stávajícího systému databáze posádek ZZS MSK na území kraje a jejich rozmístění v rámci plošného pokrytí, o databázi zdravotnických prostředků pro poskytnutí první pomoci (AED - automatické externí defibrilátory), stejně jako o databázi možných osob a technický prostředků. To vše přehledně v mapě operátora - laicky řečeno bude na mapě více ikon označujících možnou pomoc občanu v nouzi, než nyní vidí.", představil cíle projektu Pavel Kadlec z Morvaskolezského kraje.

Zdroj: MMR

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rozhodnutí o zákazu plnění smlouvy na nové mýto se ruší, ÚOHS tak vyhrál spor
5.12.2019
Nejvyšší správní soud dnes zrušil rozsudek Krajského...
Práce na eNeschopence pokračují podle harmonogramu, termín spuštění se blíží
4.12.2019
Na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) se...
NKÚ: Navzdory velkým investicím státu se rozvoj eGovernmentu posouvá jen pomalu. Nedaří se dosáhnout ani průměru EU.
28.11.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) vydává souhrnnou zprávu o...
Sněmovnu čeká hlasování o zásadních digitálních zákonech či o rozpočtu
27.11.2019
Tento týden bude ve sněmovně ve znamení stěžejních...
Vnitro spustilo novou podobu Portálu občana
21.11.2019
Ministerstvo vnitra zveřejnilo novou podobu rozcestníku...

Diskuse

comments powered by Disqus