Domů Články Ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty byl jmenován Jaroslav Hloušek

Ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty byl jmenován Jaroslav Hloušek

Novým ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty se od 1. října 2018 stal Jaroslav Hloušek. Zvítězil ve výběrovém řízení, které bylo vyhlášeno na konci července. Jeho hlavním úkolem bude nastartovat inovaci technologických systémů pošty, které v současnosti výrazně omezují rychlost modernizace služeb.

„Chci, aby Česká pošta byla dobře fungujícím spojovacím mostem mezi občany a státem. Aby na kterékoliv pobočce mohli naši zákazníci vyřídit většinu komunikace s úřady a naši zaměstnanci jim mohli kvalifikovaně poradit. To je úkol vyplývající přímo z programového prohlášení vlády. Potřebujeme pro to mít odpovídající techniku, moderní systémy a odborně zdatné zaměstnance. Věřím, že Jaroslav se svými zkušenostmi z vedení velkých IT firem dokáže Českou poštu procesem přechodu na moderní technologie provést,“ uvedl ke jmenování Roman Knap, generální ředitel České pošty.

Jaroslav Hloušek přichází do České pošty z české IT společnosti COMINT, kde 7 let působil na pozici generálního ředitele

COMINT se specializuje na vývoj informačních systémů a systémovou integraci pro veřejnou správu na míru. Úspěšně realizoval projekty pro ministerstvo dopravy, ministerstvo spravedlnosti nebo Lesy ČR. Jaroslav Hloušek také v letech 2009 až 2010 působil jako generální ředitel české společnosti  ANECT, která se zaměřuje především na kybernetickou bezpečnost a komplexní dodávky informačních a komunikačních systémů.

Zdroj: ceskaposta.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Poštou Partner to nekončí, pošte se chce zbavit i doručování
16.11.2018
Česká pošta chce vedle převádění poboček na partnerské...
Skončí s novým vedením Chytrá Praha a Chytré Lavičky?
15.11.2018
Nová koalice, která se chystá převzít vládu nad Prahou,...
Vláda jednala o přípravě vybudování cloudového řešení pro celou veřejnou správu
15.11.2018
tátní správa by jej měla povinně využívat do dvou a půl...
Stát bude platit za mýto i na úsecích, kde se nebude vybírat
9.11.2018
Česko bude platit novému správci mýta i za úseky, kde...
Změní se způsob přihlašování k datovým schránkám?
7.11.2018
Dosavadní způsoby přihlašování k datovým schránkám mají...

Diskuse

comments powered by Disqus