Domů Články Řidiči Uberu budou muset od října používat EET, časem dopadne povinnost na všechny taxikáře

Řidiči Uberu budou muset od října používat EET, časem dopadne povinnost na všechny taxikáře

Řidiči, kteří se budou chtít připojit k Uberu, budou muset nově elektronicky evidovat tržby. Alternativní taxislužba Uber se chystá příští týden s ministerstvem financí podepsat dohodu, jejímž výsledkem má být pilotní projekt EET pro nové řidiče Uberu. Změna se zatím dotkne pouze těch řidičů, kteří pro Uber začnou jezdit od října. Do budoucna by ale měla platit pro všechny.

Ministerstvo se v rámci třetí vlny EET chystá zavést povinnost pro všechny taxikáře

Dohoda ministerstva financí s Uberem navazuje na memorandum z konce dubna. Jeho cílem bylo narovnání podmínek řidičů Uberu s ostatními řidiči taxislužeb.

Cílem memoranda bylo narovnání podmínek řidičů Uberu s ostatními řidiči taxislužeb. Taxikáři si dlouhodobě stěžují, že řidiči Uberu obcházejí zákon a nedodržují pravidla, kterými se taxikáři musí řídit. Memorandum podepsali zástupci vlády, ministr dopravy Dan Ťok (nestraník za ANO), ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (nestraník za ANO) a Adriana Krnáčová (ANO) zastupující v jednáních magistrát hlavního města.

"Uber se v memorandu zavázal, že se v některých oblastech začne řídit stejnými pravidly jako tradiční taxislužby. Hlavní změny přitom měly nastat ve třech oblastech. Uber přislíbil, že si všichni šoféři obstarají průkaz řidiče taxislužby, svá auta zapíší do registru vozidel taxislužby a úspěšně absolvují platnou zkoušku z místopisu.", uvedl server ihned.cz.

I když bylo v memorandu slíbeno, řidiči Uberu o zkoušky velký zájem neprojevují

"Snažíme se maximálně vyhovět podmínkám memoranda. Podporujeme své řidiče při jejich snaze získat zkoušky z místopisu pomocí školení a poskytováním materiálů," řekla HN mluvčí Uberu Miroslava Jozová. 

Zástupci Uberu si však stěžují na náročnost zkoušek a na nedostatečné kapacity zkouškových termínů. Společnost připomíná, že se pražský magistrát v memorandu zavázal, že kapacity navýší.

"Uber po nás chtěl navýšit kapacity, aby se řidiči mohli hlásit na zkoušky. Na testy se sice někteří ze začátku přihlásili, ale následně se většina z nich ani nedostavila," kontrovala primátorka Adriana Krnáčová s tím, že řidiči Uberu dnes zájem o zkoušky z místopisu příliš neprojevují.

Zdroj: ihned.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Portál občana nově umožňuje využívat informace z registru řidičů
13.2.2019
Stav bodového konta řidiče, detaily k řidičskému...
Ministerstvo financí rozjíždí IT systém na ochranu občanů před hazardem
13.2.2019
V loňském roce došlo díky regulaci hazardu k...
Úřady nejsou připraveny na konec rodných čísel, vnitro chystá odklad
4.2.2019
Některé české úřady jsou zaskočeny, že od ledna...
Poslanci schválili nové povinnosti pro obce a úřady v oblasti přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací
1.2.2019
Poslanci schválili návrh zákona o přístupnosti...
Výnosy státu z EET loni vzrostly na 12,3 miliardy, dokonce o 600 mil. více než se odhadovalo
29.1.2019
Elektronická evidence tržeb (EET) v roce 2018 do...

Diskuse

comments powered by Disqus