Domů Články Řidiči Uberu budou muset od října používat EET, časem dopadne povinnost na všechny taxikáře

Řidiči Uberu budou muset od října používat EET, časem dopadne povinnost na všechny taxikáře

Řidiči, kteří se budou chtít připojit k Uberu, budou muset nově elektronicky evidovat tržby. Alternativní taxislužba Uber se chystá příští týden s ministerstvem financí podepsat dohodu, jejímž výsledkem má být pilotní projekt EET pro nové řidiče Uberu. Změna se zatím dotkne pouze těch řidičů, kteří pro Uber začnou jezdit od října. Do budoucna by ale měla platit pro všechny.

Ministerstvo se v rámci třetí vlny EET chystá zavést povinnost pro všechny taxikáře

Dohoda ministerstva financí s Uberem navazuje na memorandum z konce dubna. Jeho cílem bylo narovnání podmínek řidičů Uberu s ostatními řidiči taxislužeb.

Cílem memoranda bylo narovnání podmínek řidičů Uberu s ostatními řidiči taxislužeb. Taxikáři si dlouhodobě stěžují, že řidiči Uberu obcházejí zákon a nedodržují pravidla, kterými se taxikáři musí řídit. Memorandum podepsali zástupci vlády, ministr dopravy Dan Ťok (nestraník za ANO), ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (nestraník za ANO) a Adriana Krnáčová (ANO) zastupující v jednáních magistrát hlavního města.

"Uber se v memorandu zavázal, že se v některých oblastech začne řídit stejnými pravidly jako tradiční taxislužby. Hlavní změny přitom měly nastat ve třech oblastech. Uber přislíbil, že si všichni šoféři obstarají průkaz řidiče taxislužby, svá auta zapíší do registru vozidel taxislužby a úspěšně absolvují platnou zkoušku z místopisu.", uvedl server ihned.cz.

I když bylo v memorandu slíbeno, řidiči Uberu o zkoušky velký zájem neprojevují

"Snažíme se maximálně vyhovět podmínkám memoranda. Podporujeme své řidiče při jejich snaze získat zkoušky z místopisu pomocí školení a poskytováním materiálů," řekla HN mluvčí Uberu Miroslava Jozová. 

Zástupci Uberu si však stěžují na náročnost zkoušek a na nedostatečné kapacity zkouškových termínů. Společnost připomíná, že se pražský magistrát v memorandu zavázal, že kapacity navýší.

"Uber po nás chtěl navýšit kapacity, aby se řidiči mohli hlásit na zkoušky. Na testy se sice někteří ze začátku přihlásili, ale následně se většina z nich ani nedostavila," kontrovala primátorka Adriana Krnáčová s tím, že řidiči Uberu dnes zájem o zkoušky z místopisu příliš neprojevují.

Zdroj: ihned.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Stát bude platit za mýto i na úsecích, kde se nebude vybírat
9.11.2018
Česko bude platit novému správci mýta i za úseky, kde...
Změní se způsob přihlašování k datovým schránkám?
7.11.2018
Dosavadní způsoby přihlašování k datovým schránkám mají...
Česko se posouvá vzhůru v hodnocení otevřených dat ve veřejné správě
7.11.2018
Už třetí výroční konference k tematice otevřených dat...
Počet bodů zjistí řidiči brzy online na Portálu občana
6.11.2018
V centrálním registru řidičů jdou vedeny záznamy o...
Vnitro zpřístupnilo funkce eObčanky i pro další operační systémy včetně mobilních zařízení
5.11.2018
Od 1. listopadu jsou k dispozici obslužné aplikace...

Diskuse

comments powered by Disqus