Domů Články Schillerová kritizuje přehnanou a obtěžující aktivitu daňových úředníků

Schillerová kritizuje přehnanou a obtěžující aktivitu daňových úředníků

Ministryně financí Alena Schillerová nepovažuje za šťastný postup finančních úřadů, které v rámci kontrol EET žádají údajeo svatebních hostinách. V případě, že se prokáže překročení zákonných kompetencí, vyvodí personální důsledky.

„Jak jsem již dříve uvedla, postup finanční správy v této věci nepovažuji za šťastný. Ač je vůči mně správa vázána mlčenlivostí, a tak neznám detaily případu, jedná se pravděpodobně o přílišnou úřednickou horlivost, která se rozhodně nestala a nesmí stát standardem,” uvedla pro Novinky Schillerová.

„Toto jsem také opakovaně zdůraznila generálnímu řediteli (Martinu) Janečkovi. V případě, že se prokáže překročení zákonných kompetencí, budu apelovat na vyvození personálních a pracovněprávních důsledků,” dodala podle serveru novinky.cz Schillerová.

Podle odborníků je postup nezákonný

Finanční správa a experti se rozcházejí v tom, zda úřady postupují při výzvách, kde hrozí i půlmiliónovou pokutou, v souladu se zákonem. Schillerová věc v srpnu řešila právě s šéfem správy Janečkem a žádala o citlivější postup.

"Řada odborníků na daně se shodla, že postup úřadu byl nezákonný. Odmítají výklad finanční správy, že novomanželé jsou osobami, které podle daňového řádu získávají jiné údaje nezbytné pro správu daní. Daňový řád stanoví, že takové osoby jsou povinné poskytnout údaje na základě vyžádání správce daně. Úřad je může chtít pouze tehdy, pokud je nemůže získat od jiného úřadu nebo z vlastní evidence.", uvedl dále server novinky.cz.

Zdroj: novinky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

NÚKIB: Software i hardware společností Huawei a ZTE je bezpečnostní hrozbou, ovlivní rozhodnutí IT zakázky?
18.12.2018
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost...
Vnitro rozšiřuje počet služeb na Portálu občana
17.12.2018
Půl roku od vydání prvního elektronického občanského...
Zákon garantující digitální komunikaci občanů se státem je připraven
13.12.2018
Předseda Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a...
Jak bude vypadat zavádění eNeschopenek?
5.12.2018
Elektronizace dočasných pracovních neschopností přinese...
EET slaví dva roky, rovné podmínky zatím nastaveny nejsou
3.12.2018
V sobotu 1. prosince 2018 to budou přesně dva roky, co...

Diskuse

comments powered by Disqus