Domů Komentáře Server eGov.cz mediálním partnerem konference CNZ 2016, letošním tématem je "Elektronické úřadování na ostro“

Server eGov.cz mediálním partnerem konference CNZ 2016, letošním tématem je "Elektronické úřadování na ostro“

V úterý 11. října 2016 se v Národním archivu v Praze uskuteční odborná konference „Co po nás zbude 2016“, organizovaná stejnojmenným sdružením CNZ. Jedná se o svého druhu jedinou a unikátní konferenci v ČR, která se věnuje problematice digitální kontinuity a důvěryhodnosti správy digitálních dokumentů ve veřejném i komerčním sektoru. Podtitulem letošní konference je „Elektornické úřadování na ostro“, server eGov.cz je jako tradičně mediální partnerem této události.

Zahraničním hostem 11. ročníku konference bude profesorka římské University Sapienza a prezidentka Italské asociace archivářů, paní Maria Guercio, která účastníky konference seznámí s přístupem italské veřejné správy k problematice správy a uchovávání digitálních dokumentů či s využitím mezinárodních standardů.

V dopolední části konference zazní vedle příspěvku zahraničního hosta koncepční prezentace zástupců Ministerstva vnitra a ICTinformační a komunikační technologie
Unie. V odpolední části se programová struktura konference mění. Tradiční prezentace budou nahrazeny dvěma tematickými diskusní bloky. Touto změnou vychází organizátoři vstříc volání po širším prostoru pro odbornou diskuzi mezi dodavateli, uživateli a tvůrci eGovernmentu.

První z uvedených bloků se bude věnovat novému pojetí správy dokumentů v kontextu národní architektury ICTinformační a komunikační technologie
včetně pohledu na klíčovou roli spisové služby a správy dokumentů v organizacích. Bude se hovořit nejen o připravenosti úřadů, ale také o připravenosti firem. Tématem druhého bloku bude elektronická identita a její role pro elektronické úřadování a obchod, vliv implementace nařízení eIDAS a prostředky k rozvoji elektronických služeb nejen ve veřejné správě.

Ministerstvo vnitra bude na konferenci prezentovat svoje kroky, které jsou předpokladem pro snadné „elektronické úřadování“. Odborné fórum osloví prezentací nové legislativy, implementací nařízení eIDAS, nového pojetí elektronické identity a následnou diskusí nad budováním prostředků pro důvěryhodné využívání elektronických služeb včetně autorizaceSchválení nebo také oprávnění - tento proces označuje získání přístupu k informacím, funkcím a dalším objektům.
a autentifikace. Prostor dostanou názory ICTinformační a komunikační technologie
Unie a dalších partnerů z komerčního sektoru, ale pozadu nezůstanou ani uživatelé a to nejen ze sektoru veřejné správy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Projekt MoJe daně - on-line finančního úřad má nabídnout klientský přístup a snazší orientaci v daních
26.6.2019
Ministerstvo financí pracuje na projektu MoJe daně,...
MV chystá projekt online podání daňového přiznání nebo přihlašování do Portálu přes internetové bankovnictví
24.6.2019
Spuštěním Portálu občana v červenci loňského roku spolu...
eNeschopenka definitivně schválena podpisem prezidenta
20.6.2019
Do Poslanecké sněmovny bylo doručeno rozhodnutí...
Budou mít elektronické petice stejnou váhu jako papírové?
14.6.2019
Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednal novelu...
Senát schválil odklad e-neschopenky, čeká se už jen na podpis prezidenta
13.6.2019
Senátoři včera schválili odklad startu projektu...

Diskuse

comments powered by Disqus