Domů Články Šlechtová čelí kritice kvůli skryté reklamě na internetu

Šlechtová čelí kritice kvůli skryté reklamě na internetu

Publikované články se tvářily jako běžné zpravodajství a ani pozorný čtenář neměl šanci poznat, že jde o placenou inzerci. „My cestovní ruch podporovat chceme,“ hlásal např. titulek jednoho z nich. Jak Zpravodajský web Českého rozhlasu zjistil v registru smluv, ministerstvo pro místní rozvoj za ně za však zaplatilo 59 tisíc korun. Objednávka byla na dodání reklamního banneru, na dva články a na jeden rozhovor.

Resort Šlechtové chtěl zpropagovat národní dotační programy a podporu v regionech. "PR komunikace a bannerová reklama v médiu Krajskélisty.cz," stojí stručně v dokumentu, který úřad Karly Šlechtové zveřejnil v registru smluv.

Neoznačená inzerce

Propagace ministryně a jejího resortu byla naplánovaná od konce října do posledního prosince. První zaplacený text vyšel 18. listopadu a nesl titulek: Ministryně Šlechtová: Kvalitní práce MAS pomáhá ke konkurenceschopnosti regionů. Přesně o dvanáct dnů později vyšel rozhovor s ministryní Šlechtovou. 

Třetí zaplacená zpráva se pak na webu objevila pátého prosince s titulkem: Ministerstvo pomáhá lidem s fyzickým handicapem, starším osobám se sníženou schopností pohybu, ale i maminkám s kočárky… Ministryně Šlechtová vyhlašuje příjem žádostí o dotace na odstraňování bariér.  

Jenže ani jeden ze zmíněných textů nebyl označen jako komerční sdělení či reklama. Upozornění na "Komerční sdělení" se u dvou textů objevilo až poté, co se na ministerstvo obrátil Zpravodajský web Českého rozhlasu. U třetí zprávy toto označení - v době uzávěrky tohoto textu - stále chybělo. 

Zdroj: rozhlas.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Garanční výbor podpořil zákon o právu na digitální služby
10.9.2019
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kterému...
Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o digitální dani
5.9.2019
Vláda od Ministerstva financí obdržela návrh na...
Přípravy na spuštění projektu elektronické neschopenky podle MPSV pokračují
5.9.2019
Datum spuštění projektu elektronické neschopenky...
Vláda schválila novelu daňového řádu, která přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní
27.8.2019
Klíčovou změnou novely je legislativní ukotvení "online...
MPSV zná návrh svého rozpočtu pro rok 2020, na transformaci IT systémů půjde přes 800 milionů
26.8.2019
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)...

Diskuse

comments powered by Disqus