Domů Články Sokromých pošt rychle přibývá

Sokromých pošt rychle přibývá

Zájem o poštovní podnikání roste rychleji, než odborníci předpokládali. Téměř polovinu z 384 dosud otevřených poboček Partner provozují přímo podnikatelé. V průměru si každý provozovatel podle údajů pošty přijde na 16 tisíc korun měsíčně. Smlouvu v rámci projektu Partner mohou s poštou uzavírat obce, soukromí podnikatelé nebo spotřební družstva.

„Vycházíme z platné legislativy, která nám ukládá povinnost provozovat minimálně 3200 provozoven. Přesně tolik svých vlastních poboček nyní máme. Žádné pobočky tedy rušeny nejsou, jedná se pouze o převod pobočky, kterou provozuje česká pošta, na poštu Partner,“ uvedl pro web Euro.cz mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

„Letos jsme zatím převedli na pošty Partner celkem 145 poboček. Aktuálně provozujeme 384 pošt Partner, do konce roku určitě přesáhneme počet 400,“ pokračuje mluvčí.

Výše odměny pro Partnery se skládá z fixní částky a z variabilní, která se odvíjí od počtu uskutečněných transakcí na konkrétní poště.

„Minimální odměnu pro pošty Partner jsme nastavili na 10 tisíc korun, průměrně si každý provozovatel přijde na 16 tisíc korun měsíčně,“ upřesňuje Vitík.

Zdroj: euro.cz

Diskuse

comments powered by Disqus