Domů Články

Články

Z ÚOHS odchází ředitelka odboru kontroly veřejných zakázek

Článek Romana Derková bude pracovat v soukromé sféře. Jméno právní kanceláře, do které odchází, není jasné. Derková na ÚOHS pracovala od roku 2002. Poslední čtyři roky vedla na antimonopolním úřadu odbor kontroly veřejných zakázek.

Czech POINT v bankách - plán už leží na vnitru

Článek Banky se snaží protlačit změnu zákona, která by jim umožnila už napřesrok provozovat kontaktní místa Czech POINT. Tato centra, jež vydávají ověřené výstupy z trestního, živnostenského a obchodního rejstříku a z katastru nemovitostí, jsou dosud kromě...

Za kybernetickou bezpečnost ČR bude odpovědný CZ.NIC

Článek Ministr vnitra České republiky Radek John a výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip podepsali memorandum, podle kterého správce české národní domény převezme od ledna příštího roku agendu národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ (Computer...

Tendr na IT služby ve Veselí v objemu téměř 6 mil. Kč zrušen

Článek IT služby v objemu téměř šesti milionů korun budou zrušeny. Důvodem byly chyby v zadávací dokumentaci, kterou zpracovávala externí firma. Město chyby napraví a tendr vypíše znovu. ČTK to řekl místostarosta Veselí n. M. Petr Kolář .

GE Money Bank umožní komunikaci s klienty přes datové schránky

Článek GE Money Bank začala oficiálně využívat datové schránky pro komunikaci se svými klienty z řad podnikatelů a firem. Ti mohou s bankou komunikovat prostřednictvím Poštovních datových zpráv a touto formou vedle daňových přiznání zasílat i finanční...

Milionové odměny pro manažery IZIP

Článek Zaměstnanci firmy, která spravuje elektronické zdravotní knížky, mají mimořádné příjmy a to hlavně z peněz pojištěnců VZP. Podle výroční zprávy společnosti dostalo devět pracovníků loni celkem 59 milionů.

Czech POINT zažil ve středu rekordní den

Článek 11.415 výpisů či podání si lidé přišli vyzvednout ve středu 8. prosince 2010 na kontaktní místa Czech POINT. Jde o největší množství výpisů vydaných během jednoho dne za tříletou existenci kontaktních míst.

Brusel uvažuje o jednotném evropském osobním dokumentu

Článek Hranice zemí Evropské unie se už překračují bez problémů. Populární eurokomisařka Viviane Redingová, která už dříve snížila ceny volání z dovolených, navrhuje další zjednodušení: jednotné evropské rodné i oddací listy.