Domů Články

Články

Vnitro jde "slovenskou cestou", zveřejní na webu všechny smlouvy

Článek Za deset dní spustí ministerstvo vnitra v Česku naprosto ojedinělý projekt. Na svém webu zveřejní všechny smlouvy a dokumentaci k zakázkám, které bude uzavírat a které jsou v běhu.

Datové schránky by měly zlevnit

Článek Brzy počet odeslaných zpráv dosáhne celkového počtu 33mil. zpráv a to je limit, který je rozhodující pro snížení ceny za datovou zprávu. Původně sice ministerstvo vnitra počítalo s tím, že by se podnikatelům zpoplatnily všechny zprávy, které...

Chystá se kniha o elektronickém podpisu, čtenáři a odborníci můžou dokument ovlivnit

Článek Kniha je určena lidem, kteří chtějí (či musí) používat elektronický podpis, chtějí mu rozumět, ale současně nepotřebují být počítačovými specialisty ani odborníky na kryptografii.

Budou smlouvy o veřejných zakázkách na webu vnitra?

Článek Ministerstvo vnitra má v plánu během několika týdnů spustit v Česku naprosto ojedinělý projekt. Na svém webu zveřejní všechny smlouvy a dokumentaci k zakázkám, které bude uzavírat a které jsou v běhu.

Dejte dohromady milion podpisů a požádejte EU o nový zákon

Článek Evropská komise bude muset v budoucnosti zvážit, zda vypracuje nový evropský zákon, pokud to po ní bude požadovat nejméně jeden milion občanů EU.

Indikátor vytížení ISDS

Článek Během uplynulého víkendu byla do Informačního systému datových schránek přidána nová funkcionalita, která uživatelům usnadní a zpřehlední práci s datovými zprávami.

Ministerstvo vnitra vypsalo tendr na KIVS

Článek Ministerstvo vnitra (MV) vypsalo tendr na nákup telekomunikačních služeb pro úřady. Původní čtyřletá zakázka na takzvanou komunikační infrastrukturu veřejné správy (KIVS) končí k 28. březnu příštího roku. Z nového výběrového řízení má vzejít rámcová...

Na jaře 2011 bude umožněno sčítání lidu prostřednictvím datových schránek

Článek Poprvé v historii českého sčítání bude v roce 2011 možné vyplnit elektronický formulář a následně ho on-line odeslat prostřednictvím datové schránky.

Novela vyhlášky k datovým schránkám

Článek V rámci novely vyhlášky byl rozšířen výčet povolených formátů, které bude možné odesílat prostřednictvím informačního systému datových schránek.