Domů Články

Články

Zmatky kolem elektronických zdravotních knížek

Článek Všeobecná zdravotní pojišťovna dodala do elektronického projektu zdravotních knížek miliardu korun. "Pořízení prvního milionu lidí stálo 600 milionů korun, druhý milion byl za 360 milionů korun," vypočítal náklady generální ředitel společnosti IZIP...

Datové schránky mají nové funkcionality

Článek Podle statistik MVCR bylo od začátku provozu odesláno téměř 28milionů datových zpráv. Zároveň byl informační systém datových schránek doplněn o nové funkcionality.

Počítač se v domácnostech zabydluje, ukázala statistika

Článek Osobní počítač vlastnilo ve druhém čtvrtletí letošního roku 59 % všech domácností (2,4 miliónu), to je dvakrát více než v roce 2005, kdy osobní počítač vlastnilo 1,2 miliónu domácností. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem...

Zdravotní knížky mnoho lékařů přímo nevyužívá

Článek Ze 14 tisíc ambulantních lékařů zapisuje do elektronické knížky pacienta patnáct set doktorů a jen šest si údaje o pacientech pročítá. VZP vymýšlí, jak lékaře motivovat v účasti v projektu, do kterého dala VZP přes miliardu korun.

Ředitelka České pošty odhaduje zisk na 100 milionů Kč

Článek Česká pošta vykáže na konci roku zisk přes 100 milionů korun, tedy dvojnásobně vyšší, než se plánovalo.

Ministerstvo vnitra se bude zřejmě řídit verdiktem antimonopolního úřadu

Článek Celý problém obklopující základní registry tkví v tom, že už dlouho před vyhlášením jednotlivých tendrů byly na trhu informace, kdo je vyhraje. Jde přitom o projekt s počátečním nákladem blížícím se dvěma miliardám korun.

Nová verze provozního řádu ISDS

Článek Ministerstvo vnitra ČR, z titulu správce informačního systému datových schránek, vydalo aktualizované znění Provozního řádu ISDS, platné ode dne 28.11.2010 do odvolání.

Microsoft vyhrál zakázku eSbírky na MVČR

Článek Microsoft byl vybrán jako dodavatel veřejné zakázky o návrh řešení „Architektury projektu e Sbírka a e-Legislativa“. Neúspěšní kandidáti byli např. BDO IT,a.s., S&T CZ, s.r.o. či ATLAS consulting.

Za měsíc začne nanečisto fungovat RUIAN

Článek Jeden ze základních registrů - registr územní identifikace, adres a nemovitostí - se připravuje na pilotní provoz.

Protahování rozhodování ÚOHS může ohrozit čerpání evropských fondů

Článek Klíčovým strategickým pilířem eGovernmentu jsou mimo jiné projekty základních registrů v hodnotě cca dvou miliard korun, které mají být financovány z evropských fondů. U dvou z těchto projektů (základní registr obyvatel, základní registr práv a...