Domů Články Tendr na mýto by se stihl, kdyby rezort respektoval rozhodnutí ÚOHS

Tendr na mýto by se stihl, kdyby rezort respektoval rozhodnutí ÚOHS

Pokud ministerstvo dopravy podá rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zrušení tendru na výběr mýtného, jak avizuje, stanovisko v druhém stupni potrvá tři čtyři měsíce, alespoň takové jsou lhůty podle správního řádu, kterým se ÚOHS řídí.

Rafaj odmítl průtahy ze strany ÚOHS

"Podle něj (pozn. - předsedy ÚOHS Rafaje) se po podání rozkladu rozběhne třicetidenní předkládací lhůta, kdy lidé, kteří pracovali na prvním stupni, musí dát dohromady celý spis a předat ho pracovníkům úřadu, kteří budou mít na starost druhý stupeň rozhodování. Musejí se vypořádat se spoustou námitek, musí se sejít rozkladová komise, která celou věc posoudí, vypracuje návrhy na rozhodnutí, pak se napíše rozhodnutí a pak se podepíše, popsal Rafaj.", přišel s informací server lidovky.cz.

Antimonopolní úřad zrušil tendr na provozovatele elektronického mýta po roce 2019 minulý týden

Ministerstvo dopravy za vítěze vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera a slovenský SkyToll. Současným provozovatelem mýtného systému v Česku je společnost Kapsch.

Antimonopolní úřad (ÚOHS) tvrdí, že zadavatel porušil zákon o zadávání veřejných zakázek. Rozhodnutí zatím není pravomocné, ministr Ťok již dříve oznámil, že se proti němu bude bránit. Nový mýtný systém má fungovat od ledna 2020 a podle Ťoka je jeho spuštění v ohrožení.

ÚOHS zrušil tendr ze dvou důvodů. Vedle neurčitosti některých podmínek zakázky se kontrolnímu úřadu nelíbilo, že ministerstvo rozesílalo dokumentaci na přepisovatelných flash discích. Rafaj v neděli v České telvizi zmínil, že úřad flash disky nezavrhuje. Odmítl i to, že by se bojem proti flash diskům stavěl do pozice staromódního člověka, námitky bere jako výkřiky zoufalého stavu. „Musí to být uděláno tak, aby to předání bylo transparentní a aby bylo jasné a aby o něm nikdo nemohl diskutovat, že někdo byl diskriminován,“ řekl.

Zdroj: lidovky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Výsledek kontroly NKÚ: v budování dávkových systémů MPSV naprosto selhalo
22.1.2019
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se při kontrole zaměřil...
Dodavatelé veřejných zakázek v ČR mají nově bezplatný přístup k technickým normám o elektronické fakturaci
3.1.2019
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s...
ÚOHS zamítl návrh společnosti Kapsch na zákaz plnění smlouvy na mýto
11.12.2018
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal...
Resort obrany plánuje zadat IT tendr na provoz spisové služby firmě GORDIC bez otevřené soutěže
6.12.2018
Server eGov.cz má k dispozici vládní materiál, z...
Ve všech pražských tramvajích půjde od příštího roku platit jízdenku kartou, v metru to nepůjde
12.11.2018
Všechny tramvaje pražské MHD budou do poloviny příštího...

Diskuse

comments powered by Disqus