Domů Články Válka o tendr na mýto nabírá na obrátkách, nejvíce agresivní je současný dodavatel Kapsch

Válka o tendr na mýto nabírá na obrátkách, nejvíce agresivní je současný dodavatel Kapsch

Obří soutěž o správu českého mýta za 29 miliard vzbuzuje velké vášně. Do ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) se nejvíc trefuje Kapsch, dosavadní správce systému a jeden z uchazečů. Jeden z nejvážnějších uchazečů o správu mýta po roce 2020 tvrdí, že Ťokův úřad vypsal soutěž z mnoha důvodů špatně a napadl jej u řady státních orgánů. Snaží se Kapsch dosáhnout toho, aby byl nadále provozovatelem bez soutěže?

Ministerstvo dopravy mimo jiné kontrovalo, že Kapsch se snaží obří tendr shodit a dosáhnout dalšího prodloužení správy systému bez soutěže.

"Kapsch je dodavatelem státu, ale chová se, jako by mu stát patřil. Na trhu se objevují informace, že se ředitel firmy Karel Feix snaží, seč může, aby tendr na mýto shodil. Počítá údajně s tím, že si opět nebudeme vědět rady a budeme muset správu mýta jeho firmě znovu prodloužit.", uvedl v rozhovoru pro server lidovky.cz ministr Dan Ťok.

"Krátce po zahájení soutěže Kapsch podal k Obvodnímu soud pro Prahu 1 návrh na vydání předběžného opatření, v němž žádal zákaz zadávacího řízení a vydávání disků s daty. Soud to zamítl, podle něj jsme postupovali podle smlouvy. Firma se odvolala, věc bude nyní rozhodovat Městský soud v Praze. Poté Kapsch podal ještě stížnost k Národnímu bezpečnostnímu úřadu, že vydávání informací o systému je ohrožení bezpečnosti státu. Úřad mu odpověděl, že není. Pak ještě přibyla podání k antimonopolnímu úřadu a Úřadu na ochranu osobních údajů. Kapsch dělá všechny možné kroky, aby tendr shodil. Tvrdí, že soutěž je nehospodárná nebo že jsme mohli dát uchazečům různé USB disky. Střílí na pět zajíců a věří, že aspoň jednoho trefí.", odpověděl Ťok na dotaz ke stížnosti firmy Kapsch, proč byly informace o mýtném systému dostupné všem zájemcům o tendr na mýto.

Zdroj: lidovky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ministerstvo práce najímá externisty na IT zakázky za 100 milionů, přesto nestíhá tendrovat
16.11.2017
Čtyři roky se snaží na Ministerstvu práce a sociálních...
Antimonpolní úřad dokončil sektorové šetření mobilních operátorů, kartel prý nebyl dokázán
15.11.2017
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ukončil...
Všichni čtyři uchazeči pokračují v tendru o mýtné za desítky miliard
3.11.2017
Ministerstvo dopravy vyzvalo všechny zájemce o dodávku...
Stanice měření emisí budou od prosince fotografovat všechny kontrolované vozy
1.11.2017
Stanice pro měření emisí budou mít od 1. prosince...
Dcera Českých drah koupila za stovky milionů firmu Chaps
25.10.2017
Tři dny po volbách dokončila dceřiná společnost Českých...

Diskuse

comments powered by Disqus