Domů Komentáře Vláda schválila posílení kybernetické bezpečnost České republiky, do roku 2025 nabere až 400 lidí

Vláda schválila posílení kybernetické bezpečnost České republiky, do roku 2025 nabere až 400 lidí

Vláda pokračuje v posilování ochrany před kybernetickými hrozbami schválením významného rozšíření kapacit a schopností Národního centra kybernetické bezpečnosti Národního bezpečnostního úřadu. Kybernetické centrum nově získá budovu na místě části původních vojenských kasáren v Brně – Černých polích. Ta by měla nabídnout kapacitu až pro 400 zaměstnanců, kteří by měli nastoupit do úřadu do roku 2025.

"Materiál řeší problematiku kybernetické bezpečnosti z pohledu schopností předcházet a řešit kybernetické bezpečnostní incidenty při respektování odlišného přístupu působení v kyberprostoru na jedné straně bezpečnostních sborů a na druhé straně NBÚ jako správního úřadu. NBÚ NCKB řeší ochranu informačních systémů definovaných subjektů před kybernetickými útoky, v případě kybernetického bezpečnostního incidentu je cílem jeho detekce, analýza a adekvátní reakce. Oprávnění, o nichž materiál pojednává, nijak nezasahují do kompetencí a činností bezpečnostních sborů a ani se s nimi nepřekrývají.", uvádí se v tiskové zprávě.

Plán výstavby nové budovy v Černých Polích v Brně nabídne nové pracovní příležitosti v rozsahu 350 - 400 pracovních míst, převážně pro odborníky z oblasti IT s vysokoškolským i středoškolským vzděláním, ale též pro pracovníky zajišťující administrativní provoz pracoviště, fyzický provoz budovy, služby pro pracující a její ostrahu.

Zdroj: vlada.cz

Diskuse

comments powered by Disqus