Domů Články Vláda schválila program za 6 mld. Kč s názvem The Country for the Future, který pomůže firmám s inovacemi

Vláda schválila program za 6 mld. Kč s názvem The Country for the Future, který pomůže firmám s inovacemi

Vláda na včerejším jednání schválila návrh nového programu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) na podporu inovativního podnikání s názvem The Country for the Future. Program je jedním z prvních zásadních nástrojů na implementaci nové Inovační strategie České republiky 2019–2030, kde naplňuje zejména pilíře Chytré investice, Národní start-up a spin-off prostředí a Digitální stát, výroba a služby.

Vláda chce investovat přes 6 miliard do rozovoje technologických start-upů

Snahou je, aby tento program účinně přispěl k naplnění vize inovační strategie a Česká republika se s využitím průmyslových tradic, špičkového výzkumného zázemí a podnikatelských dovedností zařadila mezi nejpokrokovější země světa,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

V letech 2020 až 2027 jsme připraveni investovat přes 6 mld. Kč do nastavení systémové podpory zakládání a rozvíjení technologických start-upů, vybudování infrastruktury pro výzkum a testování v oblasti digitalizace a umělé inteligence a v neposlední řadě do pomoci malým a středním podnikům se zaváděním inovací do výrobní praxe. To vše přispěje k tomu, aby náš průmysl stál na moderních, konkurenceschopných základech a byl schopný odolat ekonomickým výkyvům. “, uvedl dále ministr Havlíček.

Program bude zaměřen na podnikatelské aktivity s vysokou přidanou hodnotou

Program jako celek reaguje zejména na nedostatečné využívání výsledků výzkumu v inovacích, v některých segmentech slabě rozvinutý inovační ekosystém, chybějící komplexní služby pro začínající, malé a střední podniky a nejnovější světové trendy rozvoje digitální společnosti. Podpora bude cílit na nové, vysoce inovativní a perspektivní podnikatelské aktivity s vysokou přidanou hodnotou, založené na moderních způsobech výroby, plánování, řízení a distribuce produktů podle principů iniciativy Průmysl 4.0.

Oslovovat bude podnikatele hledající nové mezery na trhu se záměry využívajícími pokročilé technologie a trendy. Vytvořeny budou specializované inkubátory, např. v oblasti mobility či kyberbezpečnosti, zprostředkující začínajícím firmám komplexní služby od administrativy po přístup do špičkových infrastruktur pro pilotování, testování a experimentování výsledného produktu.

Zdroj: MPO

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

MPO vyhlásí novou výzvu na zvýšení dostupnosti rychlého internetu, opět za miliardu
11.9.2019
Do konce roku 2023 by lidé měli mít vysokorychlostní...
MPO a MF představily živnostenský balíček, která má i díky elektronizaci usnadnit život podnikatelů
2.9.2019
Živnostenský balíček, který usnadní život malým a...
Živnostenský balíček před spuštěním. Ubyde statistik a sníží se byrokracie podnikatelů?
29.7.2019
Statistických formulářů, které musí vyplňovat...
Společnost s ručením omezením lze založit za jediný den, i díky elektronizaci či Portálu občana
16.7.2019
Zahájit podnikání se v České republice dá zvládnout za...
Vize MPO, podnikatelům by měla ubýt administrativní zátěž
10.7.2019
Hlášení či statistik, které musí vyplňovat podnikatelé,...

Diskuse

comments powered by Disqus