Domů Články Vnitro řeší stížnost kvůli miliardové zakázce na vysílačky záchranářů Pegas

Vnitro řeší stížnost kvůli miliardové zakázce na vysílačky záchranářů Pegas

Ministerstvo vnitra musí řešit stížnost na zakázku za téměř 4,5 miliardy korun na vysílačky pro hasiče a záchranáře. Tu má bez soutěže dostat její stávající provozovatel firma Pramacom a státní podnik NAKIT. Námitky na resort zaslala společnost Nordic Telecom. Hrozí tak pozastavení tendru, pokud se případem začníe zabývat antimonopolní úřad.

„Po detailním seznámení jsme se rozhodli podat námitky na postup ministerstva vnitra, který podle nás není v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ uvedl podle serveru iRozhlas.cz ředitel společnosti Nordic Telecom pro vnější vztahy David Voska.

„Reakci ministerstva nechceme a nemůžeme předjímat. Jako stěžovatel ale nemáme jinou možnost než obrátit se s námitkami nejdříve na zadavatele, tedy v tomto případě ministerstvo vnitra. Až poté můžeme případně podat stížnost na antimonopolní úřad,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mediální zástupce společnosti Tomáš Perman.

Vnitro v polovině června po více než půldruhém roce příprav jednání s různými dodavateli rozhodlo, že obnoví stávající hlasový systém Pegas. Podle materiálu pro vládu, který Radiožurnál získal, má přijít investice a provoz po dobu nejméně dalších osm let na celkem 4,4 miliardy korun.

Technologie v režimu utajení, proto mimo režim zákona podle vnitra

Důvod, proč na modernizaci systému nevypíše stát veřejný tendr, je však podle minstra vnitra za ČSSD Jana Hamáčka v tom, že technologie podléhá utajení. „Jedná se o uzavřený systém, který je provozován pro složky Integrovaného záchranného systému, tudíž je neveřejný a je to součást kritické infrastruktury státu,“ vysvětlil už dříve pro iROZHLAS.cz.

"Proti zadání zakázky napřímo už dříve protestovali operátoři O2 a právě Nordic Telecom. Ti byli už loni mezi zájemci o vybudování modernější digitální sítě. Ministerstvo vnitra je tehdy spolu s dalšími společnostmi také pozvalo k takzvaným tržním konzultacím k zamýšlené zakázce. Ta ale nakonec vypsaná nebyla.", uvedl dále server iRozhlas.cz.

Zdroj: irozhlas.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Chystá se plánovaný 5 denní "blackout" systému Czech POINT
17.10.2019
Od pátku 25. října od 20.00 hodin do úterý 29. října...
Podle ministra vnitra se pošty v malých obcích rušit nebudou
26.9.2019
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel s předsedou...
Nový mýtný systém se spustí od 1. prosince letošního roku
23.9.2019
Společnost CzechToll na konci minulého týdne předala 40...
Kasační stížnost ÚOHS na mýtný tendr uspěla, další prohra pro Kapsch
19.9.2019
Nejvyšší správní soud včera vydal rozsudek, kterým...
Hackathon opět propojil otevřená data do zajímavých aplikací
17.9.2019
Rekordní počet institucí se letos zapojilo do třetího...

Diskuse

comments powered by Disqus