Domů Články Vnitro se chystá na Drábka, vybral si firmy bez smlouvy

Vnitro se chystá na Drábka, vybral si firmy bez smlouvy

Ministerstvo práce a sociálních věcí při dodávce nového a stále ne úplně funkčního systému na výplatu sociálních dávek obešlo další státní úřad, kterým je ministerstvo vnitra. MPSV využilo rámcovou smlouvu mezi ministerstvem vnitra a Fujitsu z roku 2008. Drábkův systém ale nyní budují úplně jiné společnosti, které v dohodě zmíněny nejsou. Není u nich jasné, na základě jakých kritérií a cenových nabídek byly vybrány.

Rámcová smlouva s Fujitsu se týká dodávek legálních programů Microsoft pro státní správu. Ministerstvo práce a sociálních věcí tvrdí, že právě připojení k této smlouvě mu umožnilo nevyhlašovat výběrové řízení (v případě informačního systému pro výplatu dávek na úřadech práce) a šetřit tak státu peníze.

Součástí rámcové smlouvy mezi ministerstvem vnitra a Fujitsu z roku 2008 jsou však i dodavatelské firmy, které se na jejím plnění mají podílet. Drábkův systém přitom nyní budují úplně jiné společnosti, které v dohodě zmíněny nejsou. Není u nich jasné, na základě jakých kritérií a cenových nabídek byly vybrány. Ve čtyři roky staré smlouvě je uvedeno pět společností. Žádná z nich ale nepatří mezi deset firem, které nyní pro resort práce a sociálních věcí pracují.  Tito subdodavatelé přitom systém pro Drábkovo ministerstvo budují bez vědomí ministerstva vnitra.

Podle mluvčího resortu vnitra už experti ministerstva analyzují dostupné informace, zároveň byl zahájen podrobný audit zmíněné rámcové smlouvy včetně všech jejích dodatků

zdroj: aktualne.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Hackathon opět propojil otevřená data do zajímavých aplikací
17.9.2019
Rekordní počet institucí se letos zapojilo do třetího...
Přípravy na spuštění projektu elektronické neschopenky podle MPSV pokračují
5.9.2019
Datum spuštění projektu elektronické neschopenky...
Česká pošta začne nabízet samoobslužné kiosky, nahradí automatizace nedostatek zaměstnanců?
4.9.2019
Obchodní ředitel České pošty Martin Vránek představil...
MPSV zná návrh svého rozpočtu pro rok 2020, na transformaci IT systémů půjde přes 800 milionů
26.8.2019
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)...
Kvůli tendru na síť Pegas byla podaná stížnost k antimonopolnímu úřadu
20.8.2019
Nordic Telecom poslal stížnost na Úřad pro ochranu...

Diskuse

comments powered by Disqus