Domů Články Výnosy státu z EET loni vzrostly na 12,3 miliardy, dokonce o 600 mil. více než se odhadovalo

Výnosy státu z EET loni vzrostly na 12,3 miliardy, dokonce o 600 mil. více než se odhadovalo

Elektronická evidence tržeb (EET) v roce 2018 do veřejných rozpočtů podle údajů ministerstva financí přinesla výnosy celkem 12,3 miliardy korun. Resort financí tak vybral zhruba o 600 milionů korun oproti odhadům z loňského září. Oproti roku 2017 se loňský přínos EET pro veřejné rozpočty zvýšil o 4,4 miliardy korun.

"Stát loni na daních podle ní díky elektronické evidenci vybral navíc 9,5  miliardy korun, zatímco v roce 2017 to bylo 5,7 miliardy korun. Kromě DPH a daně z příjmu fyzických a právnických osob má EET pode Schillerové pozitivní vliv i na výběr daní z mezd, protože se narovnaly podmínky a ubylo vyplácení nezdaněných odměn za práci.", uvedl server CT24.

O spuštění třetí a čtvrté vlny ještě není rozhodnuto kvůli rozhodnutí Ústavního soudu - novela se nedostala ani do druhého čtení

Plánovaná třetí vlna EET by se měla týkat stánkového prodeje občerstvení bez stolů a židlí, farmářských trhů, dále služeb účetních, advokátů či lékařů. Čtvrté vlně by pak měli podléhat vybraní řemeslníci. O novele zákona, která obsahuje vedle spuštění dalších fází EET i například možnost pro drobné podnikatele evidovat tržby bez připojení k internetu, Poslanecká sněmovna zatím nerozhodla, novela se nedostala ani do druhého čtení.

Schillerová minulý týden uvedla, že pokud budou v Poslanecké sněmovně pokračovat obstrukce při projednávání této novely, přijde na řadu svolání mimořádné schůze. „Dávám si cíl, aby to (novela) prošlo celým legislativním procesem a účinnost nastala někdy v podzimních měsících tohoto roku,“ uvedla podle ČT24 Schillerová.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ministryně financí přislíbila 492 milionů korun navíc na projekty digitalizace Česka
22.8.2019
Ministryně financí Alena Schillerová na jednání s...
Skončí po 30 letech závislost na jediném dodavateli IT systému ADIS?
14.8.2019
Finanční správa se po třech desetiletích zbaví...
Živnostenský balíček před spuštěním. Ubyde statistik a sníží se byrokracie podnikatelů?
29.7.2019
Statistických formulářů, které musí vyplňovat...
EET: První vlně certifikátů pro EET skončí platnost na konci roku, koho se dotkne?
22.7.2019
Finanční správa upozorňuje, že podnikatelé si už teď...
Z dílny ministerstva financí vzešel návrh zákona o digitální dani
9.7.2019
Ministerstvo financí (MF) minulý týden odeslalo do...

Diskuse

comments powered by Disqus