Domů Články Výnosy státu z EET loni vzrostly na 12,3 miliardy, dokonce o 600 mil. více než se odhadovalo

Výnosy státu z EET loni vzrostly na 12,3 miliardy, dokonce o 600 mil. více než se odhadovalo

Elektronická evidence tržeb (EET) v roce 2018 do veřejných rozpočtů podle údajů ministerstva financí přinesla výnosy celkem 12,3 miliardy korun. Resort financí tak vybral zhruba o 600 milionů korun oproti odhadům z loňského září. Oproti roku 2017 se loňský přínos EET pro veřejné rozpočty zvýšil o 4,4 miliardy korun.

"Stát loni na daních podle ní díky elektronické evidenci vybral navíc 9,5  miliardy korun, zatímco v roce 2017 to bylo 5,7 miliardy korun. Kromě DPH a daně z příjmu fyzických a právnických osob má EET pode Schillerové pozitivní vliv i na výběr daní z mezd, protože se narovnaly podmínky a ubylo vyplácení nezdaněných odměn za práci.", uvedl server CT24.

O spuštění třetí a čtvrté vlny ještě není rozhodnuto kvůli rozhodnutí Ústavního soudu - novela se nedostala ani do druhého čtení

Plánovaná třetí vlna EET by se měla týkat stánkového prodeje občerstvení bez stolů a židlí, farmářských trhů, dále služeb účetních, advokátů či lékařů. Čtvrté vlně by pak měli podléhat vybraní řemeslníci. O novele zákona, která obsahuje vedle spuštění dalších fází EET i například možnost pro drobné podnikatele evidovat tržby bez připojení k internetu, Poslanecká sněmovna zatím nerozhodla, novela se nedostala ani do druhého čtení.

Schillerová minulý týden uvedla, že pokud budou v Poslanecké sněmovně pokračovat obstrukce při projednávání této novely, přijde na řadu svolání mimořádné schůze. „Dávám si cíl, aby to (novela) prošlo celým legislativním procesem a účinnost nastala někdy v podzimních měsících tohoto roku,“ uvedla podle ČT24 Schillerová.

Zdroj: ČT24

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ministerstvo financí rozjíždí IT systém na ochranu občanů před hazardem
13.2.2019
V loňském roce došlo díky regulaci hazardu k...
EET slaví dva roky, rovné podmínky zatím nastaveny nejsou
3.12.2018
V sobotu 1. prosince 2018 to budou přesně dva roky, co...
Nevidomých OSVČ se opět dotkne EET, slibovaná výjimka se nestihne schválit
30.11.2018
Nevidomé osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které...
Ministerstvo vypsalo čtvrtmiliardový tendr na papírové účtenky k EET, opora v zákoně zatím neexistuje
29.11.2018
Až 250 milionů by měl stát tisk bločků účtenek, se...
Snížení cen mobilních dat není pro náměstka Pilného prioritou, operátoři nechtějí s občany jednat
13.11.2018
Nižších cen za mobilní data se v Česku v nejbližší době...

Diskuse

comments powered by Disqus