Domů Články Zavedení EET pro advokáty nebo řemeslníky se opět odkládá o další rok

Zavedení EET pro advokáty nebo řemeslníky se opět odkládá o další rok

Ministryně financí Alena Schillerová plánuje dotáhnout elektronickou evidenci tržeb do konce už jen v jednom kroku. Třetí a čtvrtá fáze EET by se měly spustit od poloviny roku 2019, potvrdila v rozhovoru pro týdeník Ekonom ministryně financí Alena Schillerová. Dříve se přitom spekulovalo o spuštění již v březnu příštího roku.

Ministerstvo financí chce účinnost novely příslušného zákona na polovinu roku 2019

"Počítáme s účinností od poloviny příštího roku. Krátce poté by najela ta bývalá třetí a čtvrtá vlna EET," řekla ministryně Schillerová v rozhovoru pro týdeník Ekonom. Pro dělení na více etap už nevidí důvod.

Na novelu se "nabalují" další výjimky

"Původně byla EET v čase spuštění první fáze v prosinci 2016 koncipována jako plošná s minimem výjimek. Postupně se však přidávaly nové úlevy, až nakonec Ústavní soud rozhodl o vyjmutí plateb kartou a v e-shopech a také odsunul další náběh evidence.", uvedl server ihned.cz.

Ministryně chce nyní ulevit především fyzickým osobám, které neplatí DPH a projde jim rukama méně než 200 tisíc korun v hotovosti ročně

"Diskuse s podnikatelskými svazy a komorami mě přesvědčila, aby dalším kritériem nebyl příjem nebo obrat, ale aby to byl objem hotovostních plateb.", uvedla Schillerová.  Zástupci podnikatelů namítali, že obchodník má třeba roční příjem 900 tisíc, ale z toho jen 20 tisíc hotovostně, a přesto by si musel pořizovat terminál na EET. "To jsem uznala a zatím máme nastaven limit 200 tisíc korun hotovostních plateb ročně, ale je to parametr k diskusi," říká nyní ministryně Schillerová.

Ministerstvo financí nejmenším podnikatelům nabídne nový účtenkový off-line režim

Kdo splní podmínky, tomu správa povolí zapisování do bločků. "Už dnes, když přijdete k podnikateli, který nemá EET, a požádáte ho o účtenku, musí vám ji dát. My to zavedeme povinně, tedy že ji nevydá jen na žádost, ale v každém případě," uvedla ministryně pro ihned.cz. Účtenka bude mít stejné náležitosti jako ty elektronické. Podnikatelé budou muset svou evidenci odevzdávat jednou za měsíc finanční správě.

Zdroj: ihned.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Praha dohání ostatní města, spouští systém, který nabídne Lítačku v mobilu či aplikaci na hledání parkování
21.6.2018
Praha spouští digitální platformu Golemio, přes kterou...
Dotační blamáž EU: První kolo dotací WiFi4EU se ruší kvůli techinckým chybám
19.6.2018
Evropská komise vyhlásila první výzvu v rámci projektu...
Hospodářská komora doporučuje, aby stát drobné živnostníky osvobodil od EET
15.6.2018
Hospodářská komora má výhrady k vládou projednávaným...
ANO, ČSSD a KSČM odmítli zmírnit EET pro malé podnikatele
14.6.2018
Ulevit malým podnikatelům navrhovali poslanci hnutí...
MPSV představilo Strategii rozvoje ICT resortu MPSV pro období 2018-2022
14.6.2018
Server eGov.cz má k dispozici materiál Ministerstva...

Diskuse

comments powered by Disqus