Domů Články Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Ministr dopravy Dan Ťok odmítá požadavek dopravců a krajů na zrušení běžící soutěže na mýtný systém. Nebrání se však debatě nad „právně čistým” způsobem, jak změnit rozšíření zpoplatněných silnic.

"Předně musím odmítnout, že zvažuji možnost zrušit tendr na mýto. My jsme se 20. prosince sešli s nejhlasitějšími kritiky rozšíření mýta, abychom s nimi prodiskutovali dnešní situaci s mýtným tendrem, vyhlášeným loni 15. června na nového provozovatele po roce 2019.

Pokud tito kritici říkají, že je tady nová vláda, a ta má tudíž možnost revokovat rozhodnutí vlády minulé, tak by si měli uvědomit, jaké důsledky může zrušení tendru mít. A pokud takový návrh hlasitě pronášejí, jestli vůbec vědí, co by následovalo, co by byl plán B.", uvedl v rozhovoru pro server novinky.cz ministr Ťok.

Ťok odmítá rušit tendr na mýto

Na prosincové schůzce ministr Ťok zopakoval, že tendr běží a není možné v jeho průběhu měnit základní parametry, jako je právě rozsah zpoplatnění. Kritici navrhovali, aby se tento tendr zrušil a vypsal se nový bez rozšíření zpoplatnění o 900 km. To ovšem není podle Ťoka tak jednoduché.

"Nabídl jsem, že jim na odborné právní úrovni předložíme argumenty, proč není možné v rozjeté soutěži na mýto, kde jsme již blízko podání nabídek, škrtnout rozšíření o 900 km a proč nelze stihnout novou soutěž, přestože by byla nově vypsána do měsíce. Nemám nic proti tomu, aby se právníci sešli a vysvětlili si rizika toho, co by znamenalo zasáhnout do běžící soutěže nebo ji zrušit. Pořád si myslím, že soutěž musí pokračovat. Pokud totiž chceme po roce 2019 legálně vybírat mýto, mnoho jiných šancí ani nemáme. ", odpověděl Ťok na dotaz, proč je proti návrhu některých kritků zrušit tendr.

Zdroj: novinky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Poté, co vláda získala důvěru, oznámil Ťok záměr vyměnit vedení ČD
13.7.2018
Jedním z prvních kroků ministra dopravy Dana Ťoka poté,...
Kapsch nabídl státu za 400 milionů Kč odkup části firmy, která má na starosti provoz mýta
11.7.2018
Stávající provozovatel mýtného systému v Česku Kapsch...
Řidičské průkazy nově vyřídíte na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností
2.7.2018
Od letošního července začaly platit novinky, které...
O konci platnosti technické prohlídky bude vlastník informován datovou schránkou
2.7.2018
Poslanecká sněmovna minulý týden schválila novelu...
Ombudsmanka: Poplatek za podání podnětu k ÚOHS je neústavní
29.6.2018
Od 1. října 2016 je podání podnětu k Úřadu pro ochranu...

Diskuse

comments powered by Disqus