Domů Články Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Ministr dopravy Dan Ťok odmítá požadavek dopravců a krajů na zrušení běžící soutěže na mýtný systém. Nebrání se však debatě nad „právně čistým” způsobem, jak změnit rozšíření zpoplatněných silnic.

"Předně musím odmítnout, že zvažuji možnost zrušit tendr na mýto. My jsme se 20. prosince sešli s nejhlasitějšími kritiky rozšíření mýta, abychom s nimi prodiskutovali dnešní situaci s mýtným tendrem, vyhlášeným loni 15. června na nového provozovatele po roce 2019.

Pokud tito kritici říkají, že je tady nová vláda, a ta má tudíž možnost revokovat rozhodnutí vlády minulé, tak by si měli uvědomit, jaké důsledky může zrušení tendru mít. A pokud takový návrh hlasitě pronášejí, jestli vůbec vědí, co by následovalo, co by byl plán B.", uvedl v rozhovoru pro server novinky.cz ministr Ťok.

Ťok odmítá rušit tendr na mýto

Na prosincové schůzce ministr Ťok zopakoval, že tendr běží a není možné v jeho průběhu měnit základní parametry, jako je právě rozsah zpoplatnění. Kritici navrhovali, aby se tento tendr zrušil a vypsal se nový bez rozšíření zpoplatnění o 900 km. To ovšem není podle Ťoka tak jednoduché.

"Nabídl jsem, že jim na odborné právní úrovni předložíme argumenty, proč není možné v rozjeté soutěži na mýto, kde jsme již blízko podání nabídek, škrtnout rozšíření o 900 km a proč nelze stihnout novou soutěž, přestože by byla nově vypsána do měsíce. Nemám nic proti tomu, aby se právníci sešli a vysvětlili si rizika toho, co by znamenalo zasáhnout do běžící soutěže nebo ji zrušit. Pořád si myslím, že soutěž musí pokračovat. Pokud totiž chceme po roce 2019 legálně vybírat mýto, mnoho jiných šancí ani nemáme. ", odpověděl Ťok na dotaz, proč je proti návrhu některých kritků zrušit tendr.

Zdroj: novinky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Pokuta pro CHAPS byla snížena, bylo porušeno "jen" národní právo
23.1.2018
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)...
Tendr na mýto Babiš podrží, i přes protesty hejtmanů z ANO
22.1.2018
Minulýá týden došel premiérovi dopis od prezidenta...
Sekci veřejných zakázek ÚOHS nově vede Eva Kubišová
17.1.2018
Dne 15. 1. 2018 byl z vedení Sekce veřejných zakázek...
Vnitro uzavřelo smlouvu na softwarové produkty, úřady mají ušetřit až 630 milionů
16.1.2018
Rámcovou smlouvu na dodávku softwarových produktů...
Ministerstvo vnitra dostalo od ÚOHS milionovou pokutu za smlouvu s IBM
11.1.2018
Ministerstvo vnitra dostalo od Úřadu pro ochranu...

Diskuse

comments powered by Disqus