Domů Články Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Zrušení tendru by podle Ťoka ohrozilo výběr mýta

Ministr dopravy Dan Ťok odmítá požadavek dopravců a krajů na zrušení běžící soutěže na mýtný systém. Nebrání se však debatě nad „právně čistým” způsobem, jak změnit rozšíření zpoplatněných silnic.

"Předně musím odmítnout, že zvažuji možnost zrušit tendr na mýto. My jsme se 20. prosince sešli s nejhlasitějšími kritiky rozšíření mýta, abychom s nimi prodiskutovali dnešní situaci s mýtným tendrem, vyhlášeným loni 15. června na nového provozovatele po roce 2019.

Pokud tito kritici říkají, že je tady nová vláda, a ta má tudíž možnost revokovat rozhodnutí vlády minulé, tak by si měli uvědomit, jaké důsledky může zrušení tendru mít. A pokud takový návrh hlasitě pronášejí, jestli vůbec vědí, co by následovalo, co by byl plán B.", uvedl v rozhovoru pro server novinky.cz ministr Ťok.

Ťok odmítá rušit tendr na mýto

Na prosincové schůzce ministr Ťok zopakoval, že tendr běží a není možné v jeho průběhu měnit základní parametry, jako je právě rozsah zpoplatnění. Kritici navrhovali, aby se tento tendr zrušil a vypsal se nový bez rozšíření zpoplatnění o 900 km. To ovšem není podle Ťoka tak jednoduché.

"Nabídl jsem, že jim na odborné právní úrovni předložíme argumenty, proč není možné v rozjeté soutěži na mýto, kde jsme již blízko podání nabídek, škrtnout rozšíření o 900 km a proč nelze stihnout novou soutěž, přestože by byla nově vypsána do měsíce. Nemám nic proti tomu, aby se právníci sešli a vysvětlili si rizika toho, co by znamenalo zasáhnout do běžící soutěže nebo ji zrušit. Pořád si myslím, že soutěž musí pokračovat. Pokud totiž chceme po roce 2019 legálně vybírat mýto, mnoho jiných šancí ani nemáme. ", odpověděl Ťok na dotaz, proč je proti návrhu některých kritků zrušit tendr.

Zdroj: novinky.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tendr na mýto v ohrožení: mohl manipulovat ÚOHS s flash disky se zadáním?
27.4.2018
Spor o tendr na mýro začíná nabírat na obrátkách....
Kapsch podal dle očekávání námitky proti výsledkům mýtného tendru, kde neuspěl
26.4.2018
Společnost Kapsch ve středu podala námitky proti...
ÚOHS v brzké době rozhodne o dalším osudu tendru na mýto
25.4.2018
Výběr nového provozovatele elektronického mýta jde po...
Soud v kauze OKsystem znovu uznal vinu pro exnáměstka Šišku, proč vyjde bez trestu?
23.4.2018
Soud opět uznal bývalého prvního náměstka ministerstva...
MPSV podalo opět trestní oznámení na předchozí vedení za další IT zakázky
20.4.2018
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) reagovalo...

Diskuse

comments powered by Disqus